- Reklama -

Biłgorajskie święto policji

Lipiec to szczególny miesiąc dla policji. 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98. rocznicę powstania policji.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla. Podczas Mszy świętej policjanci dziękowali Panu Bogu za zdrowie i siły do walki z przestępczością i prosili o Ducha Św. o dar mądrości i rozumu, by trafnie rozeznawać i rozwiązywać problemy.

Następnie w świetlicy w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju odbył się uroczysty apel. Policjantom towarzyszyli goście. Znaleźli się wśród nich m.in. starosta biłgorajski Kazimierz Paterak, proboszcz parafii Chrystusa Króla ks. Józef Michalik, wiceprezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju Anetta Wlezień, zastępca prokuratora rejonowego Anna Rębacz, wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec. Obecni byli także komendant biłgorajskiej straży pożarnej Wiesław Krent i zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj Leszek Turczyniak. Nie zabrakło też wójtów i burmistrzów gmin z naszego powiatu. – Święto Policji jest doskonała okazją do uznania wysiłku, jaki wy koledzy i koleżanki wnosicie do poprawy bezpieczeństwa i porządku na obszarze naszego powiatu. To wy zawsze byliście i jesteście do dyspozycji innych, zawsze w czołówce, tam gdzie trzeba nieść pomoc. Nie zważając na trud i niedogodności potraficie z uporem, konsekwencją i niezbędna wrażliwością realizować naszą misję misję Policji. To dzięki waszej wytrwałości, pełnej poświęceń służbie, skuteczności i profesjonalizmowi praca w Policji cieszy się coraz większym uznaniem. Wasze zasługi i osiągnięcia to także nasze sukcesy, przełożonych – mówił komendant powiatowy policji w Biłgoraju insp. Ryszard Piłat. – W tym szczególnym dniu życzę wam satysfakcji i zadowolenia z codziennej służby. Życzę wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o bezpieczeństwo obywateli naszego powiatu. Życzę też tego, żebyśmy zawsze pamiętali, że policja to służba na rzecz ludzi – życzył komendant. 

Tego dnia gratulacji, podziękowań i życzeń nie było końca. – Poczucie bezpieczeństwa stanowi dla każdego z nas wartość bezcenną. To właśnie policjanci poprzez swoją służbę każdego dnia potwierdzają jak ważnym jest ona priorytetem, wymagającym nie tylko determinacji, poświęcenia i odwagi, ale również nieustannej pracy nad sobą. Trzeba równocześnie podkreślić, że tworzenie szerokiej platformy, we współpracy ze społecznością lokalną, wsłuchiwanie się w jej głos, jest warunkiem niezbędnym do budowania szeroko rozumianego systemu bezpieczeństwa – mówił w imieniu komendanta wojewódzkiego I zastępca insp. Robert Szewc. – Społeczeństwo biłgorajskie czuje się bezpieczne w swoich domach, na ulicach, ponieważ stan bezpieczeństwa w naszym powiecie jest bardzo wysoki. Wskaźniki bezpieczeństwa w naszym powiecie są jednymi z najwyższych w całym województwie. Poczucie bezpieczeństwa zawdzięczamy wam, drodzy policjanci – tymi słowami do funkcjonariuszy zwrócił się starosta Kazimierz Paterak

 

Awanse policjantów Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju na stopnie w korpusach z okazji Święta Policji w dniu 24 lipca 2017 roku:

Nadkomisarza:

1. kom. Tomasz KASPRZYK

 

Komisarza:

1. podkom. Adam GRZYB

2. podkom. Dariusz SYTY

 

Aspiranta sztabowego :

1. st. asp. Wojciech CIOS

2. st. asp. Tomasz DZIAŁO

3. st. asp. Robert KAMIŃSKI

4. st. asp. Sławomir KAPROŃ

5. st. asp. Mariusz KOŚCIK

6. st. asp. Jakub MAGOCH

7. st. asp. Wojciech OLESZCZAK

8. st. asp. Marian RÓG

 

Starszego aspiranta :

1. asp. Adam BUCZEK

2. asp. Lilianna GRZESIUK-ZAMSZ

3. asp. Andrzej SAWICKI

4. asp. Krzysztof SOWA

5. asp. Dariusz SPRYSAK

6. asp. Paweł STRĘCIWILK

7. asp. Piotr TORBA

 

Aspiranta :

1. mł. asp. Hubert BŹDZIUCH

2. mł. asp. Adam KULIK

- Reklama -

3. mł. asp. Krzysztof POPKO

4. mł. asp. Piotr PUŁAPA

 

Młodszego aspiranta :

1. sierż. szt. Edyta JASZEK

2. sierż. szt. Tomasz ŁEBKO

3. sierż. szt. Michał ROGOWSKI

 

Sierżanta sztabowego :

1. st. sierż. Jacek GLEŃ

2. st. sierż. Dorota JARGIEŁO

3. st. sierż. Joanna KLIMEK

4. st. sierż. Agnieszka POTOCKA

 

Starszego sierżanta :

1. sierż. Grzegorz GÓRECZNY

 

Sierżanta :

1. st. post. Marek CIUPAK

2. st. post. Bartłomiej SIWIK

 

Starszy posterunkowy :

1. post. Anna PIERŚCIONEK

2. post. Teresa WOZIWODA

3. post. Paweł KORBA

oraz trzech funkcjonariuszy pionu kryminalnego.

 

NAGRODY KWP Lublin:

1. asp. szt. Marek BEBA

2. asp. szt. Wiesław BURYŁO

3. mł. asp. Adam KULIK

4. mł. asp. Piotr PUŁAPA

5. st. asp. Marian RÓG

6. asp. szt. Mariusz SAŁABAN

oraz dwóch funkcjonariuszy pionu kryminalnego.

 

Nagrody Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju inspektora Ryszarda Piłata za zajęcie dwóch czołowych miejsc w plebiscycie na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego otrzymali asp szt. Wojciech Oleszczak oraz sierż. Łukasz Peć.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.