Krystyna Deryło

- Reklama -

Biłgorajski projekt wygrał

7 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. W województwie lubelskim aż 9 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5000 zł każdy, a klienci oddali na nie ponad 5 milionów głosów.

 

Mieszkańcy Lubelszczyzny wybrali 9 organizacji, do których trafi w sumie 45 000 zł. W województwie lubelskim wśród laureatów znalazły się:

· – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej za projekt „Knowledge is power  – Wiedza to potęga.”

·-  Grupa nieformalna SITARSKA w Biłgoraju za projekt „Mini Siłownia SITARSKA”

· – Grupa nieformalna „POWER TEAM” w Leśniowicach za projekt „WARTO SIĘ RUSZAĆ! WARTO O SIEBIE DBAĆ!”

·-  Puławskie Centrum Przedsiębiorczości z Puław za projekt „Bezpieczny senior”

·- Grupa nieformalna „Pracownicy szkoły” z Krzówki za projekt „Językowy zawrót głowy!”

· – Fundacja „Spróbuj Ponownie z Nami” z Terespola za projekt „Obóz wakacyjny dla dzieci – współpraca dla dobra ogółu”

- Reklama -

· – Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina za projekt „Edukacja oraz kreowanie zaradności i odpowiedzialności społecznej młodzieży metodą telewizji młodzieżowej”

·-  Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościa Intelektualną z Poniatowej za projekt „Bardziej świadomi – o wiele zdrowsi”

·- Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” z Parczewa za projekt „Sportowe wakacje w Parczewie”

Zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki, największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne, rozwój kompetencji i edukacja oraz działania z zakresu ochrony zdrowia i promowania zdrowego stylu życia.

Liczba głosów oddanych w trakcie programu wskazuje jednoznacznie, jak bardzo my, Polacy, potrafimy się zmobilizować, szczególnie wokół spraw dotyczących naszego najbliższego otoczenia. 5,5 miliona głosów to wielki sukces nie tylko organizacji, lecz wszystkich naszych klientów, którzy chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego daliśmy naszym klientom unikalną możliwość wyboru, który z lokalnych projektów w ich sąsiedztwie wesprzemy oraz czyją historię możemy wspólnie odmienić  – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Głosowanie na projekty lokalnych organizacji pozarządowych oraz aktywistów trwało od 11 maja do 7 czerwca we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1000 projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 420 organizacji, które walczyły o 146 grantów o łącznej wartości 800 000 zł oraz kilkanaście wyróżnień specjalnych. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 5,5 miliona głosów.

Fundacja Tesco Dzieciom od wielu lat realizuje szereg projektów społecznych, ale program „Decydujesz, pomagamy” zajmuje szczególne miejsce pośród nich – przede wszystkim ze względu na wspieranie oddolnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia, zaproponowanych przez lokalną społeczność. Organizacje, które zgłosiły się do programu, wykazały niezwykłą kreatywność i mobilizację. Ich projekty pokazały, jak dokładnie znają  one potrzeby swojego otoczenia – żaden zewnętrzny podmiot nie byłby w stanie pomóc „w punkt” tak, jak zrobiły to lokalne pomysły – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.

Listę wszystkich laureatów programu można zobaczyć na stronie internetowej programu www.tesco.pl/pomagamy

Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom, a Partnerem Merytorycznym Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.