Biłgorajska policjantka najlepsza

To kolejne zwycięstwo policjantki z Biłgoraja. Drugi rok z rzędu st. sierż. Dorota Jargieło-Mróz może pochwalić się wygraną Mistrzostw w Biegach Służb Mundurowych. Policjantka od lat czynnie biega i zajmuje czołowe miejsca w zawodach. I tym razem pokonała trasę o długości 10 kilometrów z najlepszym wynikiem w klasyfikacji kobiet. Gratulujemy!

W Szkole Policji w Katowicach odbył się wczoraj po raz trzynasty Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Kapryśna pogoda spowodowała, że bieg był wyjątkowo wymagający, ponieważ niska temperatura i padający deszcz utrudniały rywalizację. Na linii startu stanęło blisko 200 zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Wśród zawodników byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Policjanci jednostek terenowych Policji oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach.

Biegacze wystartowali do rywalizacji na trasie o długości 10 kilometrów prowadzącej pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Pierwsze miejsce z wynikiem 00:33:53 w kategorii mężczyzn wywalczył Łukasz Oślizło reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła st. sierż. Dorota Jargieło-Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, z wynikiem 00:42:04. Drużynowo najlepsi okazali się policjanci z KMP w Katowicach.

St. sierż. Dorota Jargieło-Mróz swoją przygodę z bieganiem zaczęła już w szkole podstawowej kiedy była zawodniczką Klubu Sportowego Znicz Biłgoraj. Dorota biegała pod okiem trenera Mieczysława Jamroza. Jest wielokrotną medalistką Województwa Lubelskiego oraz Mistrzostw Polski, jak również reprezentantką Kadry Polski. Już 5 –krotnie brała udział w Mistrzostwach Biegów Służb Mundurowych w Katowicach, gdzie w roku 2015 i 2016 zajęła zwycięskie I miejsca. Cały czas aktywnie biega. Od listopada 2015 roku do marca 2016 brała udział w cyklu biegów City Trail Lublin, gdzie w klasyfikacji generalnej zdobyła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!