- Reklama -

Biłgorajska majówka bez atrakcji

Co roku długi weekend majowy jest okazją do wielu imprez rodzinnych lub sportowych. Zamość proponuje szereg atrakcji od 30 kwietnia do 7 maja. W programie m.in. koncerty muzyki rockowej, klasycznej i disco polo, które odbywać się będą na Rynku Wielkim, Festiwal Polskiej Żywności, Festiwal Sztuk Ulicznych, wykłady, zajęcia edukacyjne, kiermasz książek i inne atrakcje. Oprócz tego władze Zamościa przygotowały 5 tras turystycznych i kilkadziesiąt wystaw.  

Nie gorzej wypadają mniejsze miasta Zamojszczyzny. Dużą, kilkudniową imprezę szykuje burmistrz Krasnobrodu wspólnie z miejscowym Domem Kultury. Zawody wędkarskie, festyn rodzinny, rajd rowerowy i nordic walking, wystawa zegarów i uroczystości patriotyczno-religijne zaplanowane są w okresie od 30 kwietnia do 3 maja.

Narol stał się sławny za sprawą turnieju nalewek, który w tym roku ma już charakter międzynarodowy. W tym roku Konkurs Smaków Regionalnych Nalewek jest wpisany w Narolską Majówkę. Już 30 kwietnia na stadionie odbędzie się dziecięcy turniej sportowy. 1 maja zaplanowano duży konkurs i rywalizację producentów nalewek. Następnego dnia – koncert pod nazwą "Roztoczańska noc", a 3 maja – uroczystości patriotyczne i biegi uliczne.

W Tomaszowie Lubelskim 3 maja odbędzie się piknik rodzinny na placu w centrum miasta. W Suścu 30 kwietnia – Jarmark Susiecki. Zaplanowano sporo atrakcji – zabawy dla dzieci, konkrecje sportowe, występy i koncerty.

- Reklama -

A jakie atrakcje czekają mieszkańców Biłgoraja? Oprócz uroczystości patriotycznych, na które tradycyjnie zaprasza burmistrz miasta, nie będzie zbyt wielu atrakcji. 3 maja odbędzie się Msza w intencji Ojczyzny, złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności i koncert w wykonaniu Grupy Folklorystycznej "Pokolenia" oraz "Trio Beethovenowskiego" z Zamościa. Tego samego dnia na placu przed BCK odbędzie się finał Lubelskiej Ligi Karate Tradycyjnego. 

W tym roku 3 maja wyjątkowo nie odbędzie się otwarcie sezonu artystycznego w Fundacji Kresy w Nadrzeczu, a to z powodu trwających przygotowań do jubileuszu 20-lecia działalności Fundacji. 

Na sportowo będą świętować rowerzyści w Józefowie. 29 kwietnia zaplanowano Józefowską Majówkę Rowerową. Do przejechania będzie 57 km. Start z rynku w Józefowie, a trasa prowadzi przez Tarnowolę, Brzeziny, Górecko Kościelne, Bukownicę, Tereszpol, Szozdy i Sochy; powrót ze Zwierzyńca do Józefowa przez: Floriankę, Górecko Stare i Brzeziny.

Patriotyczny rajd rowerowy zaplanowano także 3 maja w Tarnogrodzie. Do przejechania będzie blisko 20 km, a trasę rajdu wyznaczać będą miejsca pamięci i pomniki gminy Tarnogród. Na zakończenie odbędzie się wspólne ognisko.

Niezła zabawa szykuje się także 3 maja w Dereźni. Tu swoje 90-lecie będzie świętować miejscowe OSP. Po części oficjalnej – koncert i gala disco polo.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.