- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy policjanci w czołówce

Podejmowane na przestrzeni 2016 r. działania przez policjantów KPP w Biłgoraju przyniosły ponownie bardzo dobre efekty pracy. Po podsumowaniu pięciu miesięcy bieżącego roku stwierdzono, że pod względem wykrywalności przestępstw KPP w Biłgoraju zajmuje w dalszym ciągu najwyższe miejsce w województwie lubelskim.

KPP w Biłgoraju kolejny raz zajmuje najwyższe I miejsce w województwie pod względem wykrywalności w 7 podstawowych kategoriach przestępstw, czyli w grupie przestępstw, uważanych powszechnie za szczególnie uciążliwe dla obywatela. Wśród stwierdzonych 99 przestępstw, wykryto 80, gdzie wskaźnik wykrywalności wyniósł 77,7 % – czyli najlepszy I wynik w całym garnizonie. Średnia wykrywalność w województwie lubelskim w tych kategoriach wynosi 53,9%.

Wykrywalność w grupie 7 wybranych kategorii przestępstw to m.in.: bójka, pobicie 100 %, kradzież cudzej rzeczy 78,9, %, kradzież z włamaniem 71,9%, przestępstwa rozbójnicze 83,3%, uszkodzenie rzeczy 70,6 % , uszczerbek na zdrowiu 100%.

- Reklama -

Pod względem wykrywalności ogólnej jednostka zajmuje II miejsce w województwie. W opisywanym okresie, ogółem stwierdzono 381 przestępstw, w tym wykryto 333, co daje wynik 86.0 % wykrywalności.

Warto również podkreślić, że KPP w Biłgoraju w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wszczęła o 81 mniej postępowań przygotowawczych, co stanowi 15,8% spadku przęstepczości w porównaniu do 2015 roku.

M.S./KWP LUBLIN

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.