- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj wielokulturowy (FOTO)

- Reklama -

W sobotę i niedzielę w Biłgoraju odbyły się spotkania i koncerty w ramach biłgorajskiego Festiwalu Kultur. Na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury wystąpiły m.in.: zespół tatarski „Buńczuk”, grupa „Szalom Chełm”, a także artyści z Teatru Żydowskiego z Warszawy.
W sobotę odbył się koncert „Muzyka i taniec sąsiadów”. Niedziela natomiast rozpoczęła się spacerem śladami biłgorajskich Żydów i Ukraińców. Następnie Dorota Skakuj opowiadała o wielokulturowym Biłgoraju.
Festiwal zakończył się koncertem finałowym z udziałem: Teatru Żydowskiego z Warszawy, Tatarskiego Zespołu „Buńczuk” z Białegostoku, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, Teatru Poezji i Piosenki oraz gości w reżyserii Andrzeja Głowackiego. – Biłgoraj zawsze był miastem wędrowców, bo od dawien dawna wiosną sitarze wędrowali do obcych krajów, aby sprzedawać sita. Wracali jesienią, przywozili innych wędrowców i tak toczyło się życie w Biłgoraju – mówiła Maryla Olejko. Podczas koncertu można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o kulturze Tatarów oraz Żydów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.