- Reklama -

Biłgoraj Bike Camp 2017 – przyjemność podróżowania

22 i 23 lipca trwał Roztoczański Plener Podróżniczy Biłgoraj Bike Camp 2017, organizatorem którego jest grupa Rowerowe Roztocze. W sumie w wydarzeniu udział wzięło 48 rowerzystów z Biłgoraja, Lublina, Zamościa, Puław, Piasków i Lubartowa. – Biłgoraj Bike Camp to wydarzenie, które powstało z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z podróży. Większość rowerzystów planuje choćby jedną wyprawę rocznie. Rowerowe Roztocze postawiło sobie za cel integrację rowerzystów i podróżników po to, by mogli wymieniać się informacjami, by każdy z podróżników prezentował swoje wyprawy, zapraszał w swoje strony – mówi Daniel Bajan, pomysłodawca i organizator pleneru.

Dodaje, że rowerzyści z przyjemnością reprezentują powiat biłgorajski i Biłgoraj, opisując lokalne szlaki i zabierając gości na wspólne przejazdy. Wspomina, jak zrodził się pomysł zorganizowania takiej imprezy. – Pomysł narodził się na jednym z zebrań zarządu, gdy szukaliśmy formy, w jakiej moglibyśmy promować nasz biłgorajski region. Jako aktywni rowerzyści zapragnęliśmy podzielić się z innymi pięknem naszego regionu. Chcemy pokazywać, że różnorodność flory i fauny jest warta podziwiania, oglądania. Mamy co pokazać, czym zachwycić. To oznacza, że jest powód, by nas odwiedzić, spędzić tu kilka dni. Biłgoraj jest też świetną bazą wypadową na Roztocze i Puszczę Solską. Każdy, kto zechce to sprawdzić osobiście, będzie zachwycony, tak jak uczestnicy Biłgoraj Bike Camp

W sobotę uczestnicy wyprawy zebrali się na parkingu przy Starostwie Powiatowym. Tego samego dnia zwiedzili Miasteczko na Szlaku Kultur i Zagrodę Sitarską. Potem przejechali do Lipowca w gminie Tereszpol, do gospodarstwa agroturystycznego "Prorok", gdzie czekało na nich spanie na sianie. 

- Reklama -

Na miejscu powitał wszystkich gospodarz Stanisław Borsuk oraz organizatorzy. Fundacja "Krok do Marzeń", Rowerowy Lublin i Rowerowe Roztocze zorganizowali Rajd do Marzeń, którego uczestnicy przejechali trasę z Lublina do Biłgoraja. Wszystko po to, by wesprzeć podopiecznych Fundacji i uczestniczyć w Biłgoraj Bike Camp 2017. Na początku był poczęstunek – gorąca grochówka, a następnie rozpoczęły się zabawy oraz konkursy. Wszyscy usiedli przy ognisku, gdzie przy dźwiękach gitary można było pośpiewać. Gdy zapadła noc, rozpoczęły się prezentacje i opowieści podróżników. 

Drugiego dnia rano o 9 było śniadanie, a o 10 wszyscy byli już na rowerach. Wspólnie przejechali 57 km, odprowadzając przy tym lubelską grupę rowerzystów do Radecznicy. Każdy zabrał ze sobą pamiątkowe naklejki, kominy rowerowe i broszury informacyjne o biłgorajskim regionie, a co najważniejsze – niezapomniane wrażenia. – Otrzymaliśmy już bardzo pozytywne informacje zwrotne. Zapytania o datę i formę imprezy w przyszłym roku. Zechcemy więc w przyszłości po raz trzeci zorganizować taką imprezę. Cieszy nas fakt, że wydarzeniem zainteresowały się też lokalne władze, bo mieliśmy okazję gościć wójta Tereszpola Jacka Pawluka i Janusza Gnidę, sołtysa Lipowca – opowiada dalej Daniel Bajan. 

Projekt został zrealizowany ze środków: Powiatu Biłgorajskiego, Miasta Biłgoraj i Gminy Tereszpol. Organizatorzy dziękują również sponsorom: Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" oraz Piekarni Zenon Kotowski. Działania wsparły także: Gmina Biłgoraj i Zakład Mięsny Sobczak.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.