- Reklama -

Bezpłatne zajęcia informatyczne

„Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”,to tylko niektóre tematy spośród, których zostaną przeszkoleni uczestnicy projektu realizowanego przez Miasto Biłgoraj.

Głównym celem planowanych zajęć jest podniesienie umiejętności korzystania z Internetu wśród mieszkańców miasta Biłgoraj. W ramach pozyskanych środków zakupiony zostanie sprzęt do prowadzenia zajęć – 20 laptopów, które po zakończeniu projektu trafią do Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

Zainteresowanie projektem jest duże, na szkolenia zapraszamy mieszkańców naszego miasta, którzy w dniu przystąpienia do projektu ukończyli już 25 lat, liczy się kolejność zgłoszeń, w szczególności zapraszamy osoby z przedziału wiekowego 35 – 64 lat – mówi koordynator projektu Anna Momot. 

Każdy z uczestników może wybrać sobie tematykę zajęć (łącznie 32 godziny dydaktyczne), które odbywać będą się popołudniami.  Uczestnikami  mogą być m.in.: rodzice dzieci uczęszczajacych do Szkoły Podstawowej nr 1, przedsiębiorcy, osoby niepełnosprawne oraz pozostali mieszkańcy miasta, którzy nie posiadają kompetencji cyfrowych lub chcą rozwijać posiadane kompetencje, są zainteresowani poznaniem możliwości, jakie daje korzystanie z nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych. – Uczestnicy projektu nabędą nowe umiejętności, takie jak dostęp do usług publicznych, możliwość rejestrowania wizyt w przychodni, sprawdzania wyników, korzystania z usług bankowości elektronicznej  – dodaje Anna Momot

Projekt swoim działaniami obejmie 268 osób.  Dla uczestników szkoleń przewidziane są nieodpłatne materiały szkoleniowe m.in. długopisy, notesy, pen driv-y  oraz poczęstunek w trakcie przerw szkoleniowych.

- Reklama -

Środki na ten cel  pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Operatorem Projektu jest Fundacja e-Prosperity z siedzibą w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat projektu uzyskać można pod nr tel.: 84/686 96 94 oraz  84/686 96 96. 

Chętni rodzice mogą zgłaszać się także do sekterariatu Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

Formularze zgłoszeniowe są również do pobrania na stronie internetowej urzędu miasta w zakładce Biłgoraj on-line  pod linkiem:  https://www.bilgoraj.pl/page/968/bilgoraj-on-line.html

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.