- Reklama -

Bezpłatne usługi medyczne w Biłgoraju

Prywatne placówki medyczne zazwyczaj kojarzą nam się z usługami, za które trzeba zapłacić. Tymczasem CM Luxmed wciąż rozszerza ofertę usług medycznych w ramach umowy z NFZ. Już teraz pacjenci z Biłgoraja i okolic mają możliwość skorzystania z bezpłatnych świadczeń w Luxmed przy ul. Kościuszki 50.

 

PORADNIA ONKOLOGICZNA

W poradni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych.

Pamiętajmy, że wykrycie nowotworu we wczesnym stadium daje wysokie gwarancje na pełne wyleczenie. Często też okazuje się, że pacjent nie potrzebuje specjalistycznego leczenia, ponieważ nie jest chory na raka.

Skierowanie do onkologa nie jest wymagane. W poradni przyjmujemy również dzieci bez limitu wiekowego. Objawy, jakie powinny nas zaniepokoić i skierować na wizytę do onkologa to: zgrubienia na skórze, guzki, nietypowe krwawienia, znamiona, owrzodzenia, rany, które się nie goją. Niepokojące mogą być także nieregularne wypróżnienia i oddawanie moczu, a także zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Objawem może być także uporczywy kaszel, chrypka czy przewlekłe zmęczenie.

PORADNIA PSYCHOLOGICZNA

Nikt z nas nie próbuje samodzielnie nastawić złamanej nogi czy wyrwać np. bolącego zęba. Zawsze zgłaszamy się wtedy do właściwego specjalisty. Tak powinno być również w przypadku “złamanej duszy”. Jeśli czujemy, że różne sytuacje życiowe nas przerastają, nie radzimy sobie z emocjami, nie próbujmy leczyć się sami. Skorzystajmy z porady psychologa, zwłaszcza, że możemy wybrać wizytę nieodpłatną. Potrzebne nam będzie tylko skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty przyjmującego w ramach umowy z NFZ.

W poradni zajmujemy się pomocą psychologiczną dla:

– dzieci i młodzieży z różnymi trudnościami rozwojowymi, emocjonalnymi i poznawczymi,

– rodziców mających trudności wychowawcze z dziećmi,

– osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej,

– osób z depresją,

– osób odczuwających brak satysfakcji życiowej.

Przyjmujemy pacjentów od 3. roku życia, konsultacje przeprowadza specjalista psycholog.

PORADNIA PSYCHIATRYCZNA

Psychiatra to specjalista, który pomoże nam w trudnych, kryzysowych sytuacjach, np. jeśli cierpimy na bezsenność, anoreksję czy bulimię, gdy borykamy się z depresją, lękiem, traumą różnego pochodzenia, nie możemy przeboleć straty kogoś bliskiego.

Konsultacji i wsparcia psychiatry często potrzebują też osoby, które mają poważne problemy zdrowotne powodujące znaczne pogorszenie kondycji psychicznej.

Skierowanie do poradni psychiatrycznej nie jest wymagane.

Przyjmujemy pacjentów od 18. roku życia. Konsultacje przeprowadzają lekarze psychiatrzy.

- Reklama -

W poradni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego typu: nerwica, zaburzenia świadomości, schizofrenie, uzależnienia itp. Leczenie odbywa się za pomocą farmakologii oraz psychoterapii.

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

W poradni zajmujemy się chorobami narządu rodnego kobiet, prowadzeniem ciąży, leczeniem schorzeń ginekologicznych. Skierowanie nie jest wymagane, przyjmujemy pacjentki od 10. roku życia.

Pacjentki poniżej 18. roku życia powinny na konsultacje zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Nieodpłatne badania profilaktyczne

Zapominamy często, że rozwojowi wielu chorób można zapobiec, stosując działania profilaktyczne. Nie bez powodu mówi się, by regularnie wykonywać morfologię, mierzyć ciśnienie krwi, a w przypadku kobiet wykonywać choćby cytologię lub samobadanie piersi. Wszystkie te działania pozwalają nam uchronić się przed chorobą lub zwalczyć ją w zarodku.

CYTOLOGIA GINEKOLOGICZNA

Badanie cytologiczne pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju, czyli uleczalnym.

Skierowanie nie jest wymagane.

Z badania w ramach umowy z NFZ skorzystać mogą pacjentki:

– w wieku 25-59 lat (wg rocznika urodzenia), które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanej cytologii na NFZ,

–  mają pisemne zalecenie od lekarza w wyniku badania cytologii, by wykonać je powtórnie w ramach NFZ (należy zgłosić się z wynikiem badania).

Kryterium wykluczającym z badania jest choroba nowotworowa narządu rodnego.

MAMMOGRAFIA

Badanie pozwala na szybkie wykrycie zmian chorobowych i nowotworowych piersi. Skierowane jest do kobiet w wieku 50-69 lat (wg rocznika urodzenia), które nie miały wykonywanego badania mammograficznego na NFZ w ciągu ostatnich 2 lat, ewentualnie raz na rok w przypadku pacjentek z obciążeniem czynnikami ryzyka, tj. rak piersi wśród członków rodziny: matki, siostry lub córki.

Skierowanie na badanie nie jest wymagane. Kryterium wykluczającym jest choroba nowotworowa piersi.

Zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnych świadczeń.

 Rezerwacja usług tel.: 84 686 95 33 lub on-line luxmedlublin.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.