Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców

W roku bieżącym w ramach programu polityki zdrowotnej na lata 2018-2021 Urząd Miasta Biłgoraj kontynuuje realizację dwóch zadań, z których mogą korzystać mieszkańcy miasta. Pierwsze zadanie obejmuje profilaktykę zakażeń wirusem HPV, drugie dotyczy szczepień przeciw grypie. Na program zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 65 000 zł. Program otrzymał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Wojewody Lubelskiego.

Co roku w Urzędzie Miasta Biłgoraj ogłaszane są konkursy ofert na wyłonienie realizatorów programu polityki zdrowotnej, na które składa się profilaktyka zakażeń wirusem HPV oraz szczepienia przeciw grypie. W ramach programu dla każdego z zadań wyłoniono podmioty, które wykonają szczepienia oraz przeprowadzą akcję promocyjno-edukacyjną w formie: konferencji, spotkań z mieszkańcami oraz kolportażu ulotek.

1. Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

Program realizowany jest od 1 marca do 15 grudnia 2019 r. Środki na to zadanie w wysokości 25 000 zł zostały zabezpieczone w budżecie miasta. W tym roku szczepienia obejmują dziewczynki urodzone w 2007 roku. Szczepienia 2 dawkami (1 dawka to koszt 350 zł) odbywają się za wyrażeniem zgody opiekuna prawnego. Na akcję promocyjno – edukacyjną przewidziano kwotę 7 000 zł. Realizatorem programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV jest w tym roku Praktyka Lekarska Konsylium.

Program szczepień przeciw grypie

Program dedykowany jest mieszkańcom Biłgoraja w wieku 60 lat i więcej. Realizacja programu rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 30 listopada 2019 r. Środki zabezpieczone w budżecie miasta na to zadanie w 2019 roku to kwota 40 000 zł. Szczepienie 1 dawką to koszt w wysokości 45 zł. Zadanie zostało podzielona pomiędzy trzy przychodnie:

  1. Praktyka Lekarska Konsylium – Poprzeczna 3a.
  2. Przychodnia lekarska Twój Lekarz – Pojaska 3.
  3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju – Przychodnia Zdrowia – Tadeusza Kościuszki 18.

Oprócz szczepień realizatorzy zadania przeprowadzą akcję promocyjno-edukacyjna na kwotę 4 000 zł. W jej ramach 19 marca 2019 r. (wtorek) o godz. 15:00 w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbędzie się konferencja poświęcona profilaktyce grypy.

RP

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.