- Reklama -

Bezpieczny weekend majowy

5 dni długiego weekendu w powiecie biłgorajskim minęło spokojnie. W tych dniach nie doszło do wypadków drogowych, w tym miejscu policjanci kierują podziękowania do kierujących za ostrożną i bezpieczną jazdę. Wydarzyło się w tym okresie 12 niegroźnych kolizji drogowych, a policjanci na gorącym uczynku kierowania pojazdami po alkoholu ujawnili 9 kierujących.

5 dni wypoczynku minęło w powiecie bezpiecznie. Na drogach można było zauważyć więcej patroli, dbając o nasze bezpieczeństwo funkcjonariusze pracowicie spędzili weekend. Przez 5 dni nad bezpieczeństwem na drogach powiatu biłgorajskiego czuwało łącznie około 200 funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego i prewencji. Kierowcy wzięli sobie do serca apele i przestrogi i zanim wsiedli za kierownicę wielu z nich przychodziło do jednostki sprawdzić swój stan trzeźwości, mogli być pewni, że mogą bezpiecznie wyruszyć w drogę.

W tych dniach nie wydarzył się żaden wypadek drogowy. W tym miejscu funkcjonariusze kierują podziękowania dla tych kierujących, którzy wykazali się rozsądkiem, ostrożną jazdą, dzięki czemu na drogach mogło być bezpiecznie. W tych dniach doszło do 12 niegroźnych kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Negatywnym zjawiskiem polskich dróg każdego dnia są nietrzeźwi kierowcy. Niestety nie obyło się bez tej kategorii kierujących. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kierowania pojazdami po alkoholu 9 kierujących.

- Reklama -

Policjanci w ramach ogólnopolskich działań prowadzili wzmożone kontrole nie tylko stanu trzeźwości kierowców, prędkości jazdy, stanu technicznego pojazdów, ale kontrolowali także jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci w fotelikach.

Najczęstszymi naruszeniami w ruchu drogowym ujawnianymi przez funkcjonariuszy podczas świątecznego weekendu była nadmierna prędkość rozwijana przez kierujących, nieprawidłowe manewry wyprzedzania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykroczenia relacji kierujący-pieszy.

W ciągu tych pięciu dni, począwszy od piątku do wtorku, na drogach województwa lubelskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których 20 zostało rannych. Zginęło też dwóch rowerzystów. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących.

KWP LUBLIN

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.