- Reklama -

BEZPIECZNY „MAJOWY WEEKEND”

W okresach świąt i dłuższych przerw od pracy wzrasta ilość zdarzeń drogowych, często tych tragicznych w skutkach. Związane jest to z okresowym zwiększeniem ilości pojazdów na drogach, pośpiechem i nieostrożną jazdą. W ramach ogólnopolskich działań „Majowy Weekend” policjanci na terenie powiatu biłgorajskiego będą prowadzili już od jutra tj. 29 kwietnia do późnych godzin nocnych 3 maja szczególny nadzór nad wszelkimi zachowaniami niezgodnymi z przepisami ruchu drogowego.

- Reklama -

W dniach od 29 kwietnia b.r. do późnych godzin nocnych 3 maja b.r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Majowy Weekend” policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole na drogach, będą reagowali na wszelkie objawy łamania przepisów drogowych i agresji na drogach. Kierowcy mogą spodziewać się większej liczby patroli czuwających nad bezpieczeństwem. Policjanci będą kontrolować nie tylko prędkość, ale też zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, a także stan techniczny samochodów. Drogówka będzie sprawdzać, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są prawidłowo i bezpiecznie w fotelikach. Na drogach nie ma miejsca dla nietrzeźwych. Z tą świadomością powinni liczyć się pasażerowie samochodów mający wiedzę, że kierowca spożywał alkohol.

Policja apeluje o zachowanie w tym okresie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach oraz szacunek dla prawa i zasad ruchu drogowego. Wszyscy powinniśmy zabiegać o świadome, kulturalne, zgodne z zasadami poruszanie się po naszych drogach, z uwzględnieniem każdego, kto z nich korzysta. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, zarówno od pieszego jak i kierowcy. Powinniśmy mieć świadomość, że będąc uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych osób poruszających się po drogach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.