Automax

Bezpieczni w ruchu drogowym

Zakończyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs od lat odbywa się na biłgorajskim autodromie. Pod czujnym okiem policjantów uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i wykazywali się umiejętnościami przy pokonywaniu toru przeszkód.

Konkursowi od lat przyświeca idea propagowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze i znajomości przepisów z ruchu drogowego, kształtowanie zdrowego stylu życia, sportu, a także poszanowanie wszystkich użytkowników dróg. Został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Moto-Kart „Energetyk” w Biłgoraju, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu i Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju. W Turnieju Motoryzacyjnym dla uczniów szkół ponadgminazjalnych uczestnicy konkursu musieli wykazać się m.in. wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, obsługi samochodu i udzielania pierwszej pomocy. I miejsce zajęła Szkoła RCEZ w Biłgoraju, a indywidualnie zwyciężył Karol Machnio.

Z kolei w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych konkurencje podzielone były na test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy, poruszanie się rowerem po miasteczku ruchu drogowego i jazda rowerem po torze przeszkód. Wśród szkół podstawowych indywidualnie zwyciężyła Aleksandra Solak, a drużynowo Szkoła Podstawowa w Korczowie. Najlepszym gimnazjum okazało się Gimnazjum w Korczowie, gdzie indywidualnie zwyciężyła Roksana Bury.

Zwycięscy otrzymali m.in. puchar Komendanta KPP w Biłgoraju i będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.