- Reklama -

- Reklama -

Bezpieczne M dla każdego

Zakup mieszkania lub domu należy do najpoważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w ciągu całego życia. Jednocześnie Polacy stają się coraz bardziej zamożni, a w efekcie zwracają większą uwagę na mieszkania z rynku pierwotnego. Warto dowiedzieć się, kim jest deweloper oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mieszkania od dewelopera.

- Reklama -

Rynek nieruchomości w Polsce kwitnie. Mieszkaniami z rynku pierwotnego zarządzają deweloperzy. Zajmują się oni prowadzeniem inwestycji budowlanych w celu późniejszej sprzedaży oraz samą finalizacją transakcji. Podczas dokonywania zakupu nie należy bać się, zadawać deweloperowi różnych pytań. W tym przypadku im więcej tym lepiej. Kiedy już znajdziemy nasze wymarzone mieszkanie, należy sporządzić odpowiednie dokumenty. Dużą zaletą mieszkań od dewelopera jest stosunkowo prosta procedura i co najważniejsze wysokie bezpieczeństwo.

Umowa deweloperska

Strona internetowa Pewny Lokal oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym możemy bezpiecznie zakupić nowe M. Jednym z rozwiązań jest sprawdzenie umowy deweloperskiej.

Umowa deweloperska to wielostronicowy dokument, w którym zdarzają się mniej lub bardziej niekorzystne rozwiązania przewidziane dla nabywców mieszkań. Ustawa deweloperska nakłada obowiązek podpisania umowy deweloperskiej u notariusza. Dzięki temu nabywca ma prawo do ujawnienia swoich roszczeń o wybudowanie i wyodrębnienie lokalu w księdze wieczystej. Należy wskazać w niej szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości, w tym jej ceny, wysokości i terminu wpłaty zadatku, kolejnych transz, oddania inwestycji do użytku. Akt notarialny lepiej zabezpiecza interesy nabywcy – w razie niewykonania zobowiązania przez dewelopera łatwiej można ubiegać się o swoje prawa przed sądem. Dodatkowo każdy notariusz przy sporządzaniu aktu weryfikuje dane sprzedającego i przedmiotu umowy.

- Reklama -

Umowa deweloperska ma 20-30 stron. Standardowy prospekt informacyjny ma ok. 10-15 stron. Do tego należy zapoznać się z wieloma załącznikami, które deweloper przesyła w ważącym wiele megabajtów mailu, a najlepiej przejrzeć np. informacje o deweloperze na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz księgi wieczyste inwestycji deweloperskiej.

Coraz więcej osób decyduje się na świadomy i sprawdzony zakup nieruchomości, a coraz większa sprzedaż i gorączka na rynku nieruchomości czyni analizę umowy deweloperskiej koniecznością. koszt sprawdzenia umowy deweloperskiej przeprowadzony przez prawników pracującego dla Pewny Lokal to wydatek od kilkuset złotych. Ten wydatek może nas uchronić przed różnego rodzaju niekorzystnymi zapisami.

Odbiór domu od dewelopera

Mieszkania deweloperskie mogą być sprzedawane z różnym wykończeniem. Największą popularnością cieszy się stan deweloperski. Istnieje również możliwość wybrania tzw. podwyższonego stanu deweloperskiego, który posiada wyższy standard wyposażenia. Bez względu na to należy sprawdzić szczegółowo całe mieszkanie po odbiorze. Warto w tej kwestii zaufać również specjalistom. Doświadczeni i certyfikowani inżynierowie dostępni są w kilkunastu miastach w Polsce:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.