Bezpieczne ferie

 

Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, edukacja dzieci i młodzieży w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa, rozwijanie kreatywnego myślenia oraz wykorzystywanie w pracy różnych technik plastycznych. Wszystkie prace, które zostały zgłoszone na konkurs  były ciekawe, pomysłowe, kolorowe i estetycznie wykonane. Jury miało nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięzców.

26 stycznia 2018 r. poznano laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Uroczystość uświetnili swoją obecnością funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Biłgoraju. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała między innymi przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.  Poinformowała o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych do domu. Pani policjantka przypomniała także uczniom o noszeniu odblasków. Zainteresowaniem cieszyły się również wśród dzieci i młodzieży opowiadania o codziennej pracy Policji.

Kolejną częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości  podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli przymierzyć czapkę, hełm, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

Społeczność szkoły dziękuje funkcjonariuszom policji za wizytę oraz cenne informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa,

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.