Bezpłatne zajęcia sportowe

Piłka nożna to sport zespołowy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Podczas 90 minut gry wykonujemy szereg ćwiczeń i ruchów. Ta forma aktywności fizycznej niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. 

Piłkę nożną warto uprawiać, ponieważ wspomaga leczenie wielu schorzeń, m.in. chorób serca (stanowi element terapii właściwej), a ponadto w trakcie gry w nogę zwiększa się przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, co ma znaczenie dla profilaktyki chorób ze strony układu krążenia. Ćwiczenia pomagają zachować równowagę psychiczną, podnoszą odporność na urazy, wzmacniając wytrzymałość układu kostnego, poprawiają przebieg procesu przemiany materii, sprzyjając odchudzaniu i przeciwdziałając otyłości. Piłka nożna zwiększa masę mięśniową, niweluje bóle stawów o charakterze przewlekłym, a przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że rośnie liczba połączeń nerwowych w mózgu, co ma korzystny wpływ na procesy myślenia. Ten sport kształtuje aparat ruchu człowieka i poprawia kondycję ogólną organizmu (zawodnicy cały czas są w ruchu), poprawia wytrzymałość, siłę, szybkość i zwinność piłkarza.

Wszyscy chłopcy z roczników 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008 mogą zapisać się na bezpłatne zajęcia sportowe, które odbywają się w każdy wtorek w hali sportowej szkoły w Księżpolu. Wraz z nadejściem wiosny zajęcia odbywać się będą także na boisku w każdy piątek. 

Do udziału w zajęciach zachęca prezes GKS Księżpol Stanisław Kuczma. – Obecnie na zajęcia uczęszczają chłopcy z okolicznych miejscowości: Księżpola, Rakówki, Biszczy, Markowicz, Króli, Majdanu i Rogali. Zapraszamy chłopców z tych roczników do naszych drużyn młodzików młodszych i trampkarzy młodszych. Jesteśmy w Okręgowej Lidze Młodzików Młodszych, więc będą ciekawe mecze i wyjazdy – mówi. Dodaje, że młodzi zawodnicy GKS Relax mają zapewnione badania medyczne, ubezpieczenie oraz nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z wyjazdami. Trenerami chłopców są licencjonowani trenerzy Paweł Bodek i Norbert Łebko. Więcej informacji na temat zajęć można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 606 104 334.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.