- Reklama -

Bezgotówkowo w Urzędzie Miasta

 

System płatności masowych został wprowadzony w Urzędzie Miasta Biłgoraj w styczniu. Polega on na tym, że każda osoba fizyczna będąca płatnikiem podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego oraz opłacającego opłatę za zagospodarowanie odpadami otrzyma swój indywidualny numer rachunku bankowego. Na każdy rodzaj podatku lub opłaty będzie inny numer rachunku, na który mieszkańcy powinni wpłacać swoje należności. – W ramach jednej decyzji podatkowej każdy ze współwłaścicieli ma także inny numer rachunku bankowego. Dzięki tej usłudze mamy bardzo szybko informacje o dokonanych wpłatach oraz oszczędzamy na czasie, jaki poświęcali pracownicy na ich zaksięgowanie. Docelowo, w przyszłości, dążąc do dalszej cyfryzacji urzędu, będzie możliwe udostępnienie usługi dla każdego podatnika wglądu na własne konto podatkowe – informuje wiceburmistrz Michał Dec. Dodaje, że płatności masowe będą systematycznie rozszerzane, aby objąć nimi wszystkie wpłaty, które trafiają na rachunek budżetu gminy.

Płacić będzie można również tradycyjnie na rachunek budżetu. – W sytuacji, gdy podatnicy dokonają zapłaty na podstawowy, dotychczasowy rachunek budżetu, to też w sposób prawidłowy uregulują swoje zobowiązania – tłumaczy burmistrz.

W styczniu została udostępniona możliwość dokonywania płatności nie tylko w kasie Urzędu Miasta, ale także Ośrodka Sportu i Rekreacji w sposób bezgotówkowy, za pomocą kart płatniczych. Dodatkowo w Urzędzie Stanu Cywilnego jest możliwość dokonywania płatności za pomocą WEbPoS Paybynet, czyli z wykorzystaniem smartfona. W tej sytuacji wymagana jest specjalna aplikacja, którą musi udostępnić bank, w którym podatnik ma swój rachunek bankowy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.