- Reklama -

Bez prawka, ale z promilami

26-latek z Biłgoraja ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto wsiadł za kierownicę pojazdu marki Renault nie posiadając uprawnień do kierowania i z aktualnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

W poniedziałek około godziny 5:40 patrol z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej jednostki zatrzymał na jednej z ulic w mieście do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Renault. Jak się okazało za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec Biłgoraja. Kierujący nie miał włączonych świateł mijania i zarówno on jak i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się również, że mężczyzna był kompletnie pijany. Jak wykazał policyjny alkomat miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 26-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd, a jakby tego było mało okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje Sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny, natomiast złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.