- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będziemy działać dla dobra gminy (film)

Tak mówili nowi radni gminy Księżpol podczas pierwszej uroczystej sesji. Było ślubowanie i wybór przewodniczącego.

- Reklama -

21 listopada po raz pierwszy zebrali się i obradowali radni nowej kadencji w Księżpolu. Uroczystą sesję rozpoczął sekretarz Henryk Kłało, który gratulował nowym radnym oraz wręczył im zaświadczenia o wyborze. – Pozwólcie, że złożę wam gratulacje. Przekonaliście swoich sąsiadów, żeby właśnie na was oddali głos i jesteście radnymi. Życzę wam, żeby nie zabrakło nikomu zdrowia do realizacji wyborczych obietnic. Życzę wam, żebyście jako organ gminy, działali z pełną determinacją i byli jednomyślni w swoich działaniach. Żeby wasza praca przynosiła rozwój nie tylko w waszych miejscowościach, ale żeby przyczyniło się to do rozwoju naszej Małej Ojczyzny, gminy Księżpol – mówił.

Każdy radny złożył uroczystą przysięgę. – Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg – przyrzekali radni.
Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Gminy. Radni mogli składać propozycje, kandydować mógł jeden lub kilku radnych. Radny Stanisław Skwarek zaproponował kandydaturę Henryka Marczaka, i to była jedyna propozycja. – Mamy szansę stworzyć bardzo dobrą drużynę. Różnimy się pięknie wiekiem, charakterami, zdolnościami, i to nas ubogaca. Znam was wszystkich i dlatego chciałbym zaproponować kandydaturę Henryka Marczaka, doświadczonego samorządowca i rolnika – mówił, argumentując swoją propozycję.
Następnie radni w głosowaniu tajnym dokonali wyboru. Z wynikiem 14 głosów „za”, na obecnych 15 radnych, Henryk Marczak został przewodniczącym Rady Gminy Księżpol. – Dziękuję za wybór mojej kandydatury. Będę starać się nie zawieść waszego zaufania. Będę pracować dla dobra naszej gminy tak, jak do tej pory starałem się to czynić. Będę także się starać, by nasza gmina rozwijała się spójnie i zrównoważenie. By pomnażać to, co już mamy – dziękował przewodniczący Henryk Marczak.
Z podobnym wynikiem w głosowaniu na wiceprzewodniczących tę funkcję objęli Piotr Wołoszyn i Grzegorz Szmołda.

- Reklama -

W kolejnej części ślubowanie złożył nowy wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy – wypowiedział słowa ślubowania. – Jeszcze raz chcę podziękować mieszkańcom za tak wielkie zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Będę człowiekiem, który współpracuje z radnymi, sołtysami, rozmawia z mieszkańcami i wyciąga z tych rozmów wnioski. Będę wójtem, który wymaga od swoich pracowników, ale ich szanuje i pomaga w trudnych chwilach. Będę wójtem dla dobra całej społeczności gminy Księżpol. Będę wójtem, który widzi problemy i chce im zaradzić – mówił do zebranych.
Jarosław Piskorski dodał, że przez okres pięcioletniej kadencji chce wywiązać się z obietnic wyborczych. Gratulował także nowym radnym i nowemu przewodniczącemu Rady Gminy. Życzył wszystkim owocnej pracy i owocnej współpracy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3pE1i3393aE

 

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zdziwiony mówi

    14/1 ?!
    A gdzie są radni wybrani z komitetu byłego Wójta ? Tak szybko poukładali się z nowym ?
    No to nieźle o nich świadczy, teraz to pozostało im tylko przytakiwać . „Ciepłe kluchy.”
    Wstyd !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.