- Reklama -

Będzie więcej pieniędzy na sport i kulturę

Pod koniec stycznia samorząd miasta Biłgoraja rozstrzygnął konkurs na realizację zadań publicznych w 2021 r. Łącznie rozdysponowano blisko 400 tys. zł. Burmistrz zapowiada, że na tym nie koniec. Jeśli dochody budżetu miasta będą wykonywane zgodnie z planem, jest szansa na przyznanie kolejnych środków.

Na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przeznaczono 82,5 tys. zł. Dotacje otrzymało łącznie 16 organizacji. Na podnoszenie poziomu sportowego w szczególności dzieci i młodzieży w drodze systematycznej pracy szkoleniowo-wychowawczej w różnych dyscyplinach sportu, organizację zawodów sportowych oraz udział w zawodach w poprzednim roku samorządowcy przeznaczyli kwotę 276 tys. zł dla 12 organizacji. Na wspieranie programów na rzecz rehabilitacji ruchowej przeznaczono 23 tys. zł, a otrzymały je 4 organizacje. Władze Biłgoraja 8 tys. zł przeznaczyły na ochronę i promocję zdrowia (5 dotacji), a 10 tys. zł na działalność na rzecz organizacji pozarządowych (1 dotacja).

Postanowiłem podpisać umowy na wartość zbliżoną do 75% kwoty, którą mamy przeznaczoną w budżecie, ponieważ trudno w tej chwili powiedzieć, jak będzie przebiegało wykonanie budżetu. Nie chciałem podpisywać umów na pełną kwotę, nie mając pewności uzyskania planowych dochodów – mówił burmistrz Janusz Rosłan. Dodaje, że pozostała kwota będzie mogła być rozdysponowana nawet w drodze bezkonkursowej na wykonanie zadania, które będzie musiało być zrealizowane w ciągu trzech miesięcy. – Zarówno kluby sportowe, jak i stowarzyszenie kulturalne i twórcze o tym wiedzą. Jeżeli będzie taka konieczność, a dochody będą wykonywane zgodnie z planem, to w ten sposób możemy rozdysponować pozostałą kwotę – dodał.

- Reklama -

Warto zaznaczyć, że władze miasta rozstrzygnęły również konkurs ofert na realizację zadania publicznego o charakterze pożytku publicznego w zakresie  wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w dyscyplinach: lekkoatletyka i podnoszenie ciężarów w 2021 roku. Dotację otrzymał Ludowy Klub Sportowy “Znicz” na zadanie pod nazwą “Szkolenie sportowe, organizacja i udział w zawodach sekcji lekkoatletyki i podnoszenia ciężarów”. Wysokość dotacji to kwota 65 tys. zł.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.