Będzie szerzej i bezpieczniej

Będzie rozbudowa ponad 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. To kontynuacja przebudowy tej drogi na odcinku od Janowa Lubelskiego do przejścia granicznego w Zosinie.

Oferta konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza okazała się najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę ponad 7-kilometrowego odcinka DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru, to jeszcze przed końcem sierpnia zostanie podpisana umowa.

Konsorcjum zaoferowało kwotę blisko 63 mln zł, za którą gruntownie przebudowany zostanie istniejący odcinek drogi krajowej 74 od końca obwodnicy Frampola do początku planowego nowego przebiegu omijającego Gorajec. Po zakończeniu prac trasa będzie miała parametry drogi klasy GP o szerokości 7 m i nośności nawierzchni 115 kN/oś. Jezdnia DK74 zyska umocnione pobocza, a krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi. Okres realizacji prac to 26 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy. Na odcinku od końca obwodnicy Frampola do początku planowanego nowego przebiegu DK74, omijającego Gorajec, istniejąca droga zostanie gruntownie przebudowana. Po zakończeniu prac będzie miała parametry drogi klasy GP o szerokości 7 m i nośności nawierzchni 115 kN/oś. Jezdnia DK74 zyska umocnione pobocza, a krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zawiedziony mówi

    Ciekaw jestem kiedy wkoncu bedzie rozbudowana droga pomiedzy tarnogrodem a cieszanowem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.