- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będzie remont ośrodka zdrowia

Długo wyczekiwany remont budynku, w którym funkcjonuje ośrodek zdrowia w Józefowie dojdzie do skutku. Władze Józefowa planują go w przyszłym roku.

- Reklama -

Budynek, w którym znajduje się przychodnia zdrowia oraz spółdzielnia socjalna wymaga remontu. Przeprowadzony on zostanie w przyszłym roku. Pod koniec minionego roku Teresa Sitarz, radna Rady Miejskiej w Józefowie, zgłosiła interpelację dotyczącą stanu zewnętrznego budynku samorządowego, który obecnie zajmuje Przychodnia Nasze Zdrowie oraz Spółdzielnia ROZTOCZE. Zdaniem radnej, budynek ten wymaga pilnego remontu zewnętrznego. – Metalowe konstrukcje od strony garaży są skorodowane, wymagają kompleksowego malowania. Remontu wymaga także dach, po większych deszczach w wielu miejscach przecieka – podkreśla radna. Dodaje, że kawałki odpadającego starego tynku ze ścian oraz gzymsów stanowią bardzo duże zagrożenie, szczególnie od ulicy Kościuszki, ponieważ bezpośrednio przy budynku jest chodnik dla przechodniów. – Obok budynku przechodzi bardzo dużo mieszkańców gminy, ale również wiele osób obcych – grupy wycieczkowe, turyści odwiedzający Józefów i udający się na posiłek do baru – dodaje. Wówczas burmistrz odpowiedział, że inwestycji nie będzie. W miejskiej kasie brakowało na to środków.

Są jednak dobre informacje. Inwestycja będzie wykonana w 2021 roku. – Jest to obiekt w centrum Józefowa. Stanowi to naszą własność, a do najpiękniejszych nie należy – mówi burmistrz Roman Dziura. Wyjaśnia, że wstępnie na inwestycję zapisano 200 tys. zł. Budynek zyska nową elewację oraz dach. – Nie chcemy robić elewacji w trybie podstawowym. W oknach zaprojektujemy sztukaterie. Nie chcemy kupić blachy pierwszej lepszej z brzegu. Chcemy, aby budynek był w podobnej kolorystyce jak Miejski Ośrodek Kultury – mówił. Zaznaczył, że jest to centrum miasta i budynek powinien wyglądać estetycznie.

Radna Teresa Sitarz podziękowała burmistrzowi za podjęcie tematu remontu przychodni.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.