- Reklama -

- Reklama -

Będzie remont hali sportowej w „Budowlance” (audio)

8 grudnia 2020 r. to szczęśliwy dzień dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ponieważ właśnie dziś okazało się, że szkoła ta otrzyma ponad 1 milion zł 286 tys. zł dotacji rządowej na remont wysłużonej już hali sportowej. Celem tego przedsięwzięcia jest przystosowanie do przepisów bezpieczeństwa, poprawa stanu technicznego i warunków termicznych oraz udostępnianie dla osób niepełnosprawnych.

- Reklama -

We wtorkowe popołudnie 8 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Stanisława Sitarza, dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, która dotyczyła przekazania informacji o uzyskanej dotacji.  

– W ramach programu „Sportowa Polska” powiat biłgorajski uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 milion 286 tys. zł na kompleksowy remont hali sportowej tej szkoły. Jest to duży sukces. Już zostały zlecone prace w Wydziale Inwestycji Rozwoju w Starostwie Powiatowym mające na celu przygotowanie w ekspresowym tempie postępowania przetargowego, które jeszcze, mam nadzieję, że w tym roku zostanie przeprowadzone i zostanie wyłoniony wykonawca tego zadania – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. 

Poniżej nagranie głosowe: 

Pierwotny termin zrealizowania tej inwestycji to koniec wakacji 2021 roku, został on jednak przedłużony do końca marca 2022 roku.

 

– Jest to długo oczekiwana inwestycja. Zawsze bałem się, gdy były tutaj organizowane konkursy sportowe, żeby bezpiecznie zostały przeprowadzone. Dziś już wiem, że za rok będzie tutaj już bezpiecznie i nasza szkoła będzie piękniej wyglądać. Dziękuję, że udało się pozyskać te pieniądze od ministra sportu. To jest inwestycja długo oczekiwana przez społeczność pracującą w tej szkole oraz młodzież, która będzie mogła rozwijać zainteresowania sportowe – mówił Stanisław Sitarz, dyrektor ZSBiO w Biłgoraju.

Poniżej nagranie głosowe:

- Reklama -

   

Remontowane będą 2 pomieszczenia – duża i mała hala sportowa – połączone ze sobą. Zakres remontu:
– wykonanie nowych sufitów podwieszanych, w hali dużej z płyt akustycznych
– malowanie konstrukcji stalowej,
– wytłumienie ścian tym samym materiałem w hali dużej,
– wymiana stolarki drzwiowej w hali dużej i małej,
– naprawa płyt boisk w obydwu halach,
– remont sanitariatów przy małej hali z przystosowaniem do osób niepełnosprawnych wraz z dostosowaniem wejścia do hali sportowej dla osób niepełnosprawnych (ze środków PFRON w 2021 po zaakceptowaniu wniosku powiatu do realizacji),
– remont sanitariatów przy dużej hali,
– remont korytarzy pod trybunami przy dużej hali,
– roboty elektryczne (tablice rozdzielcze i WLZ, instalacja oświetleniowa i gniazd wtykowych, instalacje teletechniczne),
– wykonanie instalacji sanitarnych (zimnej i ciepłej wody, kanalizacji sanitarnej
i wentylacji) oraz profesjonalne nagłośnienie dużej hali sportowej.

Hala sportowa przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju składa się z hali dużej i małej połączonej ze sobą. Ich powierzchnia użytkowa to 1463,81 mkw. Hala posiada widownię z 396 miejscami siedzącymi. Łącznie z krytą pływalnią i stadionem lekkoatletycznym umożliwia szerokie upowszechnianie sportu. Posiada zaplecze żywieniowe i noclegowe. Obiekt sportowy przeznaczony jest również dla klubów sportowych: UMKS Biłgoraj, MKS Biłgoraj, RWKS SPARTA i Akademia Piłkarska Biłgoraj, Orzeł Tereszpol, Fundacja Football Academy Group. Odbywają się tutaj zawody rangi II ligi tenisa stołowego, II ligi piłki ręcznej, wojewódzkie, rejonowe, powiatowe miejskie – zawody drużynowe i indywidualne piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki nożnej i tenisa stołowego. 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź