- Reklama -

- Reklama -

Będzie nowy wodociąg i kanalizacja w gminie Obsza

Gmina Obsza czeka na oferty firm, które wybudują nowy fragment sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Babicach. To jedno z dwóch zadań, na które samorząd ma pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", z części przeznaczonej dla terenów po dawnych Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej.

- Reklama -

Dotacja powinna wystarczyć na pokrycie 98 procent kosztów, a te będą znane dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

– Nowa sieć wodociągowa i kanalizacyjna zostanie wykonana po północnej stronie Babic, która jeszcze niedawno nie była zabudowana. Osiedlają się tutaj nowi mieszkańcy, dlatego poprowadzimy dla nich dodatkową nitkę o długości około 2,5 kilometra od drogi wojewódzkiej 849 w kierunku miejscowości Dorbozy – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

- Reklama -

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Firmy, które chcą się podjąć tego zadania mogą składać oferty do 17 lutego, a na opracowanie niezbędnej dokumentacji i wykonanie wszystkich robót będą mieć 18 miesięcy.

Drugim zadaniem, współfinansowanym z „Polskiego Ładu” dla terenów po byłych PPGR, będzie modernizacja oczyszczalni ścieków w Zamchu. W tym przypadku wysokość dofinansowania również sięga 98 procent, a przetarg na realizację tej inwestycji ma być ogłoszony w najbliższych dniach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.