- Reklama -

- Reklama -

Będzie nowy respirator

Nieformalna grupa Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice wraz z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej od 12 kwietnia prowadziła zbiórkę na zakup respiratora. Pieniądze na ten cel pochodzą z bezpośrednich wpłat mieszkańców na rachunek bankowy Fundacji FLZB. Środki zbierane były również poprzez różne akcje, np. licytacje przedmiotów. Łącznie do tej pory uzbierano ponad 60 tys. zł.

- Reklama -

– Do przeprowadzenia zbiórki uruchomiliśmy system szybkiej płatności PayU, dzięki któremu darczyńcy mogli sprawniej przekazywać nawet drobne wpłaty – mówi Iwona Dubińska, koordynator zbiórki. – Na naszej stronie internetowej umieściliśmy już zapytanie ofertowe. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda się nam zakupić i przekazać respirator. Będzie on służył na potrzeby pacjentów biłgorajskiego szpitala, ale pozostanie własnością Fundacji – dodaje Iwona Dubińska

Inicjatorem tego przedsięwzięcia była grupa Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice.

 Było to dla nas nowe wyzwanie, któremu udało się sprostać. Dziękuję wszystkim darczyńcom, nawet za te najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję również wszystkim osobom  zaangażowanym w zbiórkę oraz licytacje – mówi Krzysztof Gura, założyciel nieformalnej grupy Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice. 

Na  konto Fundacji FLZB wpłynęło 614 wpłat na łączną kwotę 60 490,84 zł. Po wstępnej analizie cen rynkowych respiratorów organizatorzy sadzą, że zebrana kwota pozwoli zakupić nowoczesny respirator, który będzie służył lokalnej społeczności

– Niestety nie udało się pozyskać wstępnie planowanej kwoty, czyli 80 tys., ale dzięki decyzji dr. med. Mirosława Dudko, przewodniczącego komisji Funduszu Zdrowia przy Fundacji FLZB, uda się w pozostałej części ten respirator dofinansować – wyjaśnia Iwona Dubińska

- Reklama -

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprasza wszystkich dystrybutorów respiratorów do składania ofert. Oferta zamieszczona jest  Kliknij tutaj.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

Red. 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Matylda mówi

    Wielki szacunek i wielkie podziekowania za taka działalnosc. Ale mam pytanie? Czy to mieszkancy musza sobie poprzez składki kupowac dla siebie respiratory? Czy to szpital ma zajmowac sie ta sprawa i wieloma innymi. W koncu to szpital powiatowy jest i otrzymuje jakies pieniadze przeciez. Czy wtsraczaja tylko na pensje dla dyrektorów lekarzy i pielegniarek. Przeciez taki szpital powinien miec wyposazenie gdyz jak inaczej ma leczyc pacjentów. Ja wiem z elekarze nauczeni sa bezradnie rozkładac rece ale to dzisiaj juz za mało. Wiem ze ciezko sie leczy ludzi bez labolatorium bez badan bez zaplecza. Ale poddawac sie nie ma co. Ale o czym ja pisze. Kazdy trudniejszy przypadek to albo zamosc albo lublin. Tutaj to tylko przechowalnia jest. I od lat obiecuja nam zrobic z tym porzadek i od lata jak bagno było tak bagno jest. A ze mozna to niec h za przykład bedzie Janów Lubeslki. Tam mozna to i w biłgorajcu tez powinno byc mozna. Ale władza jakos nies[pieszna do robienia porzadków. Czy ta była czy obecna. To sie zapytam wprost. O co chodzi z tym szpitalem? Nie moze byc za dobry bo co?

  2. Ani mówi

    Poczekajcie poczekajcie Szumowski zamówił ale kurier z Nibylandii jeszcze nie dojechał.
    A tak serio szacun.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.