- Reklama -

- Reklama -

Będzie nowa obwodnica. TIR-y ominą Biłgoraj

Jest przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Kiedy powstanie, ciężarówki ominą Biłgoraj. Teraz TIR-y jadące drogą krajową 74 w kierunku Zamościa, we Frampolu muszą skręcać w kierunku Biłgoraja. Obwodnica powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

- Reklama -

Obwodnica będzie liczyć 6,6 km długości. Ominie istniejącą zabudowę Gorajca po północno-zachodniej stronie obecnego przebiegu DK74, przetnie dolinę rzeki Gorajec i włączy się do odcinka DK74 w miejscowości Gorajec Zagroble-Kolonia.

Zakres prac 

urząd MArszałkowski projekt

W ramach inwestycji wybudujemy jednojezdniową, dwupasmową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o szerokości jezdni 7 metrów. Powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego. Planowane są trzy skrzyżowania skanalizowane, trzy przejazdy bezkolizyjne i most w ciągu DK74 – informuje GDDKiA w Lublinie.

#100obwodnic 

To pierwsza z siedmiu obwodnic w woj. lubelskim, które powstaną w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, dla której ogłaszamy przetarg na realizację. Budowa planowana jest w latach 2024-2027.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.