- Reklama -

- Reklama -

Będzie mniej wypadków

Długo wyczekiwana i bardzo potrzebna – tak o budowie ronda mówią jednoznacznie mieszkańcy Biłgoraja. Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Nadstawna i Lubelska. Przez kilka miesięcy będą utrudnienia w ruchu.

- Reklama -

Inwestycja rozpocznie się lada dzień, a potrawa do sierpnia. Do tego czasu kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Na ul. Lubelskiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy z jednoczesnym zamknięciem wlotów od strony Placu Wolności i ul. Nadstawnej.

Starania, aby na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu powstało rondo, trwały od trzech lat. Samorządowcy zgodnie twierdzili, że o konieczności tej inwestycji nie trzeba ich przekonywać. Inwestycja kosztuje ponad 1 mln zł. To więcej niż pierwotnie zakładano. Na zadanie złożył się samorząd miasta i powiatu.  

Skrzyżowanie to jest wyjątkowo niebezpieczne. Każdego roku dochodziło tam do kilkunastu kolizji i wypadków. Mieszkańcy od początku prosili, aby wybudować rondo, ponieważ ogranicza ono prędkość, która jest powodem wielu nieszczęść na tym skrzyżowaniu.

- Reklama -

Inwestycję będzie realizował Zarząd Dróg Powiatowych. Przebudowa skrzyżowania obejmuje wykonanie takich robót jak: przebudowa nawierzchni, przebudowa chodników, roboty ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu, budowa sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego.

Przetarg wygrało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Inwestycja ma być zakończona do końca lipca br.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.