- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będzie miał kłopoty nie tylko przez brak kasku

Do kontroli drogowej zatrzymał motorowerzystę patrol biłgorajskiej drogówki. Kierujący jednośladem 38-latek prowadził pojazd bez kasku ochronnego. Na tym przewinieniu nie zakończyły się jednak jego kłopoty, bo wyszło na jaw, że jest pijany, a motorower nie ma badań technicznych.

- Reklama -

29 lipca po godzinie 16 w miejscowości Ruda Solska policjanci biłgorajskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 38-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj jechał jednośladem bez kasku na głowie.

To jednak nie jedyne jego przewinienie, bowiem po zbadaniu alkomatem okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W dodatku po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

- Reklama -

Teraz oprócz wysokich konsekwencji finansowych 38-latek musi się liczyć także z grożącą mu karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o zdrowy rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.