- Reklama -

- Reklama -

Będzie gorąco. W Biłgoraju chcą rozbić Kryształ

Do Biłgoraja wracają piłkarskie emocje. W najbliższą niedzielę Łada 1945 Biłgoraj podejmuje Kryształ Werbkowice. Po czternastu kolejkach Łada jest szósta, Kryształ zajmuje 10 miejsce: - Może i będziemy faworytem, ale trzeba pamiętać, że Kryształ to drużyna, która kadrowo jest bardzo mocna i w każdym meczu groźna - mówi trener Łady, Paweł Babiarz. Początek niedzielnego spotkania IV ligi o godzinie 14:00.

- Reklama -

BKlub z Werbkowic w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Historia powstania sięga stycznia 1973 roku. Wtedy z inicjatywy lokalnych działaczy sportowych i sprzyjających im władz samorządowych na bazie dotychczasowego LZS „Grom” Werbkowice, przy znakomicie prosperującej Cukrowni, której dyrekcja zobowiązała się do wsparcia materialnego, zawiązano LZS „Kryształ” Werbkowice.

W tym sezonie po 14 kolejkach nasi przeciwnicy zajmują 10 pozycję w tabeli, gromadząc 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek). Ostatnie domowe spotkanie Kryształ wygrał 3:2 z Gromem Kąkolewnica.

Kryształ Werbkowice – Grom Kąkolewnica 3:2 (1:0)
Bramki: Rybka (5′), Pędlowski (88′), Welman (90+1′) – Kudlai (57′), Kuźma (82′ – rzut karny)
Kryształ: Rojek – Kowalski, Maliszewski, Staruskevich (60′ Niewiński), Michalak (46′ Welman), Buczek (90 J. Jarosz), Wójtowicz (46′ Pędlowski), B. Zieliński, M. Zieliński, Pacek (60′ Gierowski), Rybka

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Grom: Łęczycki – Grochowski, Kanatek (90+2′ Krasnodębski), Mielnik (85′ Pluta), Kudlai, Jakimiński, Kocyła, Tomasiak, Adedamola, Obroślak, Kuźma

 

Czego spodziewać się w niedzielę w Biłgoraju?

-Mieli ostatnio swoje problemy, ale wygrali mecz z Kąkolewnicą i na pewno ich to podbuduje. I pamiętajmy, że czeka nas po części mecz derbowy, bo będzie to spotkanie dwóch drużyn z okręgu zamojskiego, a takie spotkania rządzą się zawsze swoimi prawami. Nie ma co się spodziewać spaceru, czy łatwych trzech punktów – tłumaczy szkoleniowiec biało-niebieskich.

Do zakończenia rundy jesiennej zostały prawdopodobnie już tylko dwa domowe spotkania w Biłgoraju. Ale być może … trzy:

-Takie są sygnały ze związku, że dopóki jest pogoda, to może być rozegrana pierwsza kolejka rundy wiosennej, czyli domowy mecz z Tomasovią. Ale czekamy na potwierdzenie. Dosyć często tak jest w rozgrywkach IV ligi, że wykorzystuje się warunki pogodowe, bo nie wiadomo, co może być w marcu – mówi nam Paweł Babiarz.

 

foto: pixabay

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.