- Reklama -

- Reklama -

Będzie drożej za śmieci

- Reklama -

Mieszkańcy gminy Józefów muszą spodziewać się podwyżki opłat za śmieci. Zdaniem burmistrza opłaty są nieuniknione. Stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadami podnoszone są niemal w każdym samorządzie.

- Reklama -

Z nowym rokiem ceny niemal wszystkiego idą w górę. Zmienia się również stawka za odbiór i zagospodarowanie odpadami. Opłata będzie naliczana od gospodarstwa domowego w zależności od liczby zamieszkujących osób.
Gospodarstwa domowe, w których odpady będą zbierane i odbierane w sposób selektywny, zapłacą:1)  gospodarstwo domowe jednoosobowe – 10 zł miesięcznie,

2)  gospodarstwo domowe dwuosobowe – 20 zł miesięcznie,

3)  gospodarstwo domowe trzy i więcej osobowe – 25 zł miesięcznie.

Natomiast gospodarstwa, w których odpady będą zbierane i odbierane w sposób nieselektywny, zapłacą:1) gospodarstwo domowe jednoosobowe – 20 zł miesięcznie,

2) gospodarstwo domowe dwuosobowe – 40 zł miesięcznie,

3) gospodarstwo domowe trzy i więcej osobowe – 50 zł miesięcznie.

Jak podkreśla burmistrz Józefowa Roman Dziura, opłaty za wywóz śmieci rosną w zawrotnym tempie. – To, co było tanio, to się skończyło – komentuje. Dodaje, że podwyżki są nieuniknione. Inne gminy zaserwowały mieszkańcom nawet 100% podwyżki. Dodaje, że samorząd dołoży do zagospodarowania odpadami 200 tys. zł, aby nie trzeba było znacznie podnosić opłat. Burmistrz podkreśla, że według ustawy system odbioru odpadów ma sam się finansować. Gmina nie powinna na tym zarabiać, ani dokładać z własnego budżetu. – My idziemy w stronę mieszkańców – mówił.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.