- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będą zmiany, są utrudnienia

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Nadstawna i Lubelska. Przez kilka miesięcy mieszkańcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Jednak już od sierpnia wszyscy będziemy mogli korzystać z długo wyczekiwanego ronda.

- Reklama -

Inwestycja rozpoczęła się w połowie maja i potrawa do sierpnia. Do tego czasu kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Na ul. Lubelskiej obowiązuje ruch wahadłowy z jednoczesnym zamknięciem wlotów od strony Placu Wolności i ul. Nadstawnej. To spore utrudnienie dla kierowców, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ul. Lubelska jest jedną z bardziej ruchliwych na terenie miasta.

Inwestycję o wartości 1 mln zł realizuje Zarząd Dróg Powiatowych. Środki pochodzą z budżetu powiatu i miasta Biłgoraj. Przebudowa skrzyżowania obejmuje wykonanie robót: przebudowa nawierzchni, przebudowa chodników, roboty ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu, budowa sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego.

- Reklama -

Powstające rondo z pewnością zwiększy bezpieczeństwo na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Każdego roku dochodziło tam do kilkunastu kolizji i wypadków. Mieszkańcy wiele lat prosili o wybudowanie ronda, ponieważ ono ogranicza prędkość, która jest powodem wielu nieszczęść na tym skrzyżowaniu.

To nie jedyne zmiany, jakie występują w okolicach „rynku”. Trwa rewitalizacja Placu Wolności. – W środę 10 czerwca od wczesnych godzin porannych droga po południowej stronie Placu Wolności zostanie otwarta dla ruchu pojazdów. Przypominamy, że ta droga została wyłączona z ruchu 23 lipca 2019 r. – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraj. Dodaje, że wówczas po południowej stronie biłgorajskiego rynku rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Śródmieścia Biłgoraja.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.