- Reklama -

- Reklama -

Będą zmiany kadrowe

Urząd Gminy Potok Górny ogłosił konkurs na sekretarza. Wynik wyboru będzie znany wkrótce. Wymogi formalne spełnia jeden kandydat.

- Reklama -

W połowie grudnia gmina Potok Górny ogłosiła konkurs na sekretarza. W wymaganiach zapisano, że kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe magisterskie, obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych. Kandydat na sekretarza powinien wykazać się także brakiem skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe i nieposzlakowaną opinią. Oprócz tego osoba, która będzie pretendować na to stanowisko, musi posiadać co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym.

Jakie będą obowiązki służbowe sekretarza? Opracowanie projektów struktury organizacji urzędu, nadzór nad przygotowaniem projektów uchwał rady i zarządzeń wójta gminy, organizowanie współdziałania z jednostkami pomocniczymi oraz gminnymi jednostkami organizacyjnymi, oraz organizacja pracy urzędu. Sekretarz gminy pełni także bezpośredni nadzór nad prowadzeniem spraw osobowych pracowników urzędu, nadzór nad rozpatrywaniem i załatwianiem skarg i wniosków oraz zapewnia zgodność wydawanych decyzji i działania urzędu z obowiązującymi przepisami prawa. Do zadań sekretarza należeć będzie również organizowanie przestrzegania zasady terminowego i rzetelnego załatwiania spraw obywateli, inicjowanie i tworzenie warunków do podnoszenia kwalifikacji pracowników samorządowych, udział w posiedzeniach Rady Gminy oraz pełnienie funkcji pełnomocnika do spraw wyborów.

- Reklama -

Termin składania dokumentów minął 31 grudnia i już wiemy, że wymagania wskazane w ogłoszeniu spełnił jeden kandydat. Jest nim Roman Wardach z Lipin Dolnych. Kandydata czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna z członkami powołanej komisji, którzy będą oceniać wykształcenie, doświadczenie, wiedzę ogólną i zawodową, umiejętności organizacyjne oraz kulturę bycia.

Do tej pory funkcję sekretarza gminy pełniła Alina Deryło.

 

- Reklama -

16 Komentarze
 1. Lipiny mówi

  a wczesniejszy wojt zatrudnial samych swoich. W gminie po rodzinie wszystko siedzi. Obecny wojt jest uczciwy i pomaga kazdemu jak nie wierzycie to idzcie z byle problemem lub duzym klopotem. Nie chce nic mowic ale za kadencji starego wojta wszystkie funkcje i wazne stanowiska Lipiny zajmowaly.

 2. Stan Tyjak mówi

  Ja wójt gminy Potok G obiecuje że będę zatrudnial tylko osoby z Lipin. I kropka!

 3. Lipiny mówi

  Jedni go lubia a inni nie i w czym problem? Demokracja.

 4. Alien mówi

  Panie Stasiu musisz zamienić w swoich wystąpieniach z: ” ja wojt gminy Potok Gorny ….”
  na ” ja niby wojt w imieniu pierwszego sekretarza gminy Potok Gorny….”

 5. Wyborca mówi

  MY, MIESZKAŃCY GMINY POTOK GÓRNY MAMY DOŚĆ!

  Zatrudniania „swoich” w urzędach, CDN.

 6. obcy mówi

  Na klamstwie stary wojt kariere budowal. 20 lat ladnie pieknie a za plecami jakue plany: tego zwolnic tego zatrudnic szkoly zlikwidowac. Uklady sie luczyly a nie dobro ludzi i dzieci. Ciagiem 20 a 8 byl przed Panem W. Glosujecie a pitem narzekacie. Ciemnogrod w tym Potoku.

 7. Lex mówi

  Do wójta i sekretarza:
  ” Człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju”,
  pamiętajcie o tym przynajmniej wtedy gdy klękacie do modlitwy.

 8. swoj mówi

  Jaka ciemnota! W zadnej gminiecnie ma geodzji wiec po co u nas? Szedles cos zalatwic a i tak musiales na Bilgoraj bo tu nic ci noe moga podpisac. Urzedniczka ma wiek emerytalny wiec nikt jrj nie zwolnil i nie skrzywdzil a gdyby brakowalo jej lat praca przeniosl by ja na inne stanowisko bo Dyjak jest ugodowy i pomocny.Pensja urzednicza ponad 9tys i przez 5 lat pol miliona wiec po co kasa w bloto? I potem placzecie ze drogi nie zrobione itp a kasa zamiast na szkoly czy remonty idzie na pensje niepotrzebnych ludzi.

 9. Zagadka mówi

  Było to tak: bociana kopnął szpak, a potem była zmiana i szpak kopnął bociana. A potem były dwie zmiany. Ile razy był szpak kopany?
  Ile będzie zarabiał sekretarz, a ile wójt?

 10. potoczan mówi

  ale teraz lipa w tej gminie.geodezja odpadła co dalej ?aż strach pomyśleć

 11. obcy mówi

  Potoczany haha

 12. karas mówi

  To pewnie teraz potoczany to was do Zakopanego przyłacza, A co kto włądzy zabroni:)

 13. Stefek z brzucha mówi

  Sekretarzem powinien być Mietek P-a. Pisałby przemówienia dla wójta. Posługują się podobnym językiem, mówią tylko nie wiadomo o czym.

 14. Głos opamiętania mówi

  Po co nam to było. To powrót do chmurnej przeszłości. Miała być młodość, energia, eden – a zapowiada się starość, zmęczenie, stęchlizna …. Czyli znów lipa.

 15. Boryna mówi

  Przyszła „dobra zmiana” wróci stara sitwa.

 16. gość mówi

  No bardzo cikawe znowu klika

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.