Automax

Będą wybierać sołtysów i rady sołeckie

W gminie Tarnogród zaplanowano już terminy wyborów sołtysów w poszczególnych sołectwach.

W 2019 roku kończy się kadencja sołtysów oraz członków rad sołeckich, a mieszkańcy będą wybierać nowych przedstawicieli. W gminie Tarnogród ustalono już terminarz.

W Różańcu spotkanie zaplanowane jest na 18 stycznia (piątek) na godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Różańcu Pierwszym. W Woli Różanieckiej wybory sołtysów odbędą się 23 stycznia (środa) o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej. Natomiast mieszkańcy wsi Luchów Górny spotkają się 25 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Luchowie Górnym, a mieszkańcy Luchowa Dolnego w poniedziałek 28 stycznia o godz. 17.00 w budynku Świetlicy Środowiskowej w Luchowie Dolnym. W środę 30 stycznia sołtysa będą wybierać mieszkańcy Różańca Drugiego. Spotkanie zacznie się także o 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim.

Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

Do obowiązków sołtysa należy w szczególności zwoływanie zebrań wiejskich, działanie stosownie do wskazań zebrania wiejskiego, rady gminy i wójta, wpływanie na wykorzystanie aktywności mieszkańców służącej poprawie gospodarki i warunków życia w sołectwie oraz reprezentowanie mieszkańców sołectwa na zewnątrz, a także pobieranie podatków i opłat lokalnych.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. 11111 mówi

    I jacy soltysi we wioskach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.