- Reklama -

- Reklama -

Będą wybierać radnego

19 kwietnia w gminie Józefów odbędą się wybory uzupełniające. Do urn pójdą mieszkańcy okręgu nr 7, obejmujący swoim zasięgiem Hamernie.

19 kwietnia do urn pójdą mieszkańcy Hamerni w gminie Józefów. Będą oni wybierać radnego. Dotychczas mieszkańców reprezentował 62-letni Zbigniew Knap. Zmarł on 26 stycznia. W ostatnich wyborach startował z Komitetu Wyborczego PSL, uzyskując ponad 41% procent głosów. Jego rywalami byli: Aneta Oleszczak startująca z KWW Józefowska Inicjatywa Samorządowa (20% głosów) oraz Tomasz Surmacz reprezentujący KWW Ireneusza Wilczyńskiego (34% głosów).

Prawo zgłaszania kandydatów na radnych przysługuje: komitetowi wyborczemu partii politycznej, koalicyjnemu komitetowi wyborczemu, komitetowi wyborczemu organizacji,  komitetowi wyborczemu wyborców.

- Reklama -

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Zamościu II do dnia 24 lutego 2020 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu, Partyzantów 3/222 w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30  – informuje Ewa Adamiak, Komisarz Wyborczy w Zamościu.

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.