- Reklama -

Będą szczepić lisy

Na terenie województwa lubelskiego od 21 do 26 września 2018 r br. zostanie przeprowadzona akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących metodą doustną. W tym czasie, wchodząc do lasów i przebywając na terenach przyleśnych, należy zachować ostrożność.

Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci stożkowatego krążka o wymiarach 30 mm x 9 mm, koloru brunatnego o intensywnym zapachu rybnym.

W czasie wykonywania szczepień zaleca się nie wchodzić na teren lasu, zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz w wąwozach i jarach. Nie należy też dotykać, podnosić, a tym bardziej rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi, w tym wypadku weterynarii. Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu. Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.