- Reklama -

Będą syreny

1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 w wielu miejscowościach zabrzmi dźwięk syreny. Będzie to sygnał ćwiczebny, jednocześnie upamiętniający Powstanie Warszawskie

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

- Reklama -

Z apelem do lubelskich samorządów o uruchomienie syren zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji. Zaapelował także o wywieszenie w tym dniu flag państwowych na budynkach samorządowych i w miejscach publicznych. Podjęte działania mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. W 2018 roku obchodzimy więc 74. rocznicę wybuchu zrywu powstańczego w okupowanej przez Niemców stolicy. Jak co roku w Warszawie i w całej Polsce 1 sierpnia zawyją syreny. Przypominamy, że 74 lata temu Godzina W została wyznaczona na godzinę 17.00.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.