- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będą płatne parkingi

Już niebawem mieszkańcy i goście odwiedzający Biłgoraj będą musieli liczyć się z koniecznością opłacenia miejsca za parkowanie. Decyzję taką podjęli radni Rady Miasta Biłgoraja podczas sesji, która odbyła się 1 grudnia.

Poprzez zamontowanie parkomatów skończyłoby się całodniowe „okupowanie” parkingów publicznych. Podczas sesji Rady Miasta Biłgoraja, która odbyła się w środę 1 grudnia, radni podjęli decyzję o utworzeniu Strefy Płatnego Parkowania. – Podstawowym celem wprowadzenia odpłatności za parkowanie jest zwiększenie rotacji pojazdów poprzez nakłonienie użytkowników dróg do możliwie najkrótszych postojów w wyznaczonych miejscach. Utworzenie strefy płatnego parkowania w centrum miasta ułatwi klientom chwilowy postój przy sklepie lub punkcie świadczącym różnego rodzaju usługi, a zatem będzie korzystnym rozwiązaniem zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i klientów korzystających z ich usług – informuje zastępca burmistrza Jarosław Bondyra. Dodaje, że wprowadzenie uchwały jest realizacją postulatów radnych Rady Miasta. Regulamin i cennik zostaną opracowane i zaproponowane do akceptacji radzie po uchwaleniu uchwały o utworzeniu strefy.

- Reklama -

Strefa płatnego parkowania pojazdów samochodowych obowiązywałaby w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wysokość opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych oraz sposób jej pobierania zostałyby ustalone w regulaminie uchwalonym odrębną uchwałą.

Strefa ta obejmowałaby obszar, charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Łącznie obejmowałaby 143 miejsca parkingowe. Mowa tu o następujących ulicach:
– ul. Tadeusza Kościuszki (od ul. Zamojskiej do ul. Pocztowej) – 69 miejsc,
– ul. Mikołaja Kopernika (cała) – 17 miejsc,
– ul. Generała Henryka Dąbrowskiego (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Strażackiej) – 7 miejsc,
– ul. Lubelska (od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. 3 Maja) – 7 miejsc,
– ul. Ogrodowa – 30 miejsc,
– ul. Stefana Knappa – 13 miejsc.

Radni podjęli uchwałę większością głosów.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.