- Reklama -

- Reklama -

Będą nowe place zabaw i siłownie w plenerze

Majdan Kasztelański to jedna z ostatnich miejscowości w gminie Józefów, która nie ma placu zabaw. Za kilka tygodni sytuacja się zmieni. Miejscowy samorząd urządzi podobne obiekty, niektóre z elementami siłowni zewnętrznych, także w Majdanie Nepryskim i Górecku Kościelnym.

- Reklama -

– W Majdanie Kasztelańskim plac zabaw z elementami siłowni powstanie od podstaw. Podobne miejsce rekreacji będzie również przy Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim, gdzie już jest plenerowa siłownia. Poza tym chcemy doposażyć w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu istniejący plac zabaw w Górecku Kościelnym i nowe urządzenia zabawowe zamontować na placu przy hydroforni w Majdanie Nepryskim – zapowiada burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Na placach zabaw najmłodsi mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in. ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, a na siłowniach będzie można poćwiczyć na wioślarzu, orbitreku czy rowerze stacjonarnym.

Przetarg na wykonanie wszystkich obiektów jest ogłoszony. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 10 października, a prace trzeba wykonać w ciągu 60 dni od podpisania umowy.

Wszystkie koszty gmina pokryje z własnego budżetu

- Reklama -

1 komentarz
  1. mam już dość mówi

    Ty posłanka spadaj!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.