- Reklama -

Będą książki dla bibliotek

Powiat biłgorajski chce przystąpić do wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”. Dzięki temu biblioteki szkolne wzbogacą się o nowe woluminy.

 

Program będzie realizowany w: I Liceum Ogólnokształcącym im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

- Reklama -

Realizacja programu planowana jest w 2022 roku.

„Narodowy Programy Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” zakłada wsparcie organów prowadzących przedszkola, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie budowania nawyków czytelniczych wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzmocnienie aktywności czytelniczej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych poprzez zwiększenie dostępu do nowości wydawniczych w bibliotekach szkolnych.
Do programu wdrożony został kierunek interwencji 3.2. zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, zgodnie z którym organ prowadzący może ubiegać się o dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych – w szczególności książek historycznych poświęconych m.in. historii Polski XX wieku oraz lektur szkolnych. – Dodatkowo dofinansowanie można będzie przeznaczyć na zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w tym: sprzętu komputerowego i oprogramowania dla nauczyciela bibliotekarza oraz elementów wyposażenia wnętrza biblioteki np. biurka, fotele, regały, elementy oświetlenia – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Przystąpienie do programu wymaga od samorządu wkładu własnego w wysokości stanowiącej minimum 20% całkowitej kwoty czyli 12 750 zł. Przy tej wysokości wkładu własnego kwota dofinansowania będzie wynosić 51 tys. zł.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.