- Reklama -

Będą kolejne chodniki

Władze Tarnogrodu czynią starania, aby na terenie gminy powstało jak najwięcej chodników. Pomóc mają środki z tzw. programu chodnikowego realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oraz samorządu województwa lubelskiego.

Władze gminy Tarnogród chciały, aby w tym roku powstał odcinek chodnika w Różańcu I. Samorządowcy oczekiwali, że do zadania środki finansowe dołoży samorząd województwa lubelskiego ze względu na fakt, że drogą biegnącą przez miejscowość zarządza Zarząd Dróg Wojewódzkich. Podczas październikowej sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą pomocy rzeczowej dla województwa lubelskiego w formie opracowania dokumentacji technicznej budowy chodnika w Różańcu Pierwszym. Wartość pomocy to ponad 7 tys. zł.

Na tym inwestycji „chodnikowych” nie koniec. Władze gminy wspólnie ze starostwem realizują budowę chodnika w Różańcu Drugim w ramach Pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy Drogach Powiatowych Powiatu Biłgorajskiego. Środki zapisane na tę inwestycję wynosiły 200 tys. zł. Udało się ją zrealizować za 141 tys. zł. – Spotkaliśmy się w starostwie w sprawie budowy chodników przy drogach powiatowych w miejscowościach Luchów Górny, Luchów Dolny i Wola Różaniecka. Dotychczas wśród władz starostwa nie było woli, aby chodniki na swoim terenie zrobić. Obecnie, na szczęście, podejście się zmieniło. Nam i władzom starostwa zależy, aby to zrobić – mówił podczas jeden z sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Paweł Dec. Z tego względu radni podjęli uchwałę dotyczącą wykonania dokumentacji technicznej. – Przeanalizowaliśmy i aby ten chodnik wykonać dobrze to dokumentacja nie będzie wykonana w tym roku. Trzeba przygotować tereny pod wywłaszczenia. Chcemy do problemu podejść kompleksowo. Nie chcemy robić po małym kawałku, a raz a konkretnie – dodał. Zaznaczył, że władze starostwa wykazują chęć współpracy.

- Reklama -

Burmistrz Dec dodał, że Tarnogród będzie co roku uczestniczył w programie „chodnikowym” ogłaszanym przez władze powiatu. – Jest wola współpracy i myślę, że uda nam się wykonać chodniki – mówił.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Dorota mówi

    Byłoby kulturalnie jakby p. Burmistrz podziękował wicestaroscie Rogali za pomoc i zaangażowanie. Ale gdzie tam, przez gardło nie przejdzie, a P. Burmistrz stwierdzi pewnie jak zawsze, przecież podziękowałem, napisali władze powiatu, napisali.

  2. Jan mówi

    Propagandy sukcesu ciąg dalszy… A każdy z gminy i tak widzi że się nic nie robi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.