- Reklama -

- Reklama -

Będą kolejki do urn w powiecie biłgorajskim? Czeka … kasa

Gminy z powiatu biłgorajskiego mają właśnie pole do popisu. Te do 20 tys. mieszkańców mogą otrzymać dodatkowe środki finansowe na rozwój kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych, orkiestr dętych, lokalnych klubów sportowych i zadania wybrane przez mieszkańców. Właśnie poznaliśmy szczegóły akcji profrekwencyjnych przed niedzielnymi wyborami.

- Reklama -

Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, w wyborach, które odbędą się w niedzielę, 15 października, otrzymają 1 mln zł na budżet obywatelski. Środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców – o tym, co powstanie dzięki dodatkowym środkom, zdecydują mieszkańcy danej gminy.

Na dodatkowe środki mogą liczyć także gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60 proc. Pieniądze wzmocnią grupy działające lokalnie. Dana gmina otrzyma wtedy 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych i 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

Ogłoszone zostały 3 konkursy. Pierwszy konkurs – który był ogłoszony już wcześniej  „Bitwa o remizy”. Ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na remont remizy lub innego budynku użyteczności publicznej.

Gmina na terenie danego powiatu, która będzie miała najwyższą frekwencję otrzyma 1 mln zł na budżet obywatelski. Mieszkańcy zdecydują na co przeznaczą te pieniądze, nie ma tu ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj inwestycji.

Kolejny konkurs dotyczy także gmin do 20 tys. mieszkańców. Wszystkie gminy, które będą miały frekwencję powyżej 60 proc. otrzymają dwie nagrody po 250 tys. zł. Jedna jest przeznaczona dla działań kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych, natomiast druga dla lokalnego klubu sportowego

– przekazał  wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (Twoje Info)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.