- Reklama -

Będą inwestycje

Pod koniec grudnia radni gminy Biszcza zatwierdzili zadania na 2019 rok. Wśród zaplanowanych działań są prace remontowe GOKSiR, budowy dróg i oświetlenia ulicznego oraz poszukiwanie wód termalnych. Razem na inwestycje gmina przeznaczy ponad 12 milionów złotych.

Gmina Biszcza w 2019 roku zrealizuje dwa duże i kosztowne zadania. Największą inwestycją, na którą przeznaczono 9 milionów 255 tysięcy złotych, będzie rozpoznawanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych na terenie gminy Biszcza.

Kolejną inwestycją będzie przebudowa i modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy.  W trakcie remontu budynek zostanie rozbudowany, powstanie scena wraz z zapleczem, unowocześnione zostanie nagłośnienie oraz instalacje techniczne całego budynku. Wyremontowane zostaną pomieszczenia gminnej biblioteki publicznej, muzeum, a także sale prób zespołów działających przy GOKSiR. W planach jest przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie rampy, podjazdów, sanitariatów, dobudowanie części, w której ma znaleźć się scena wraz z zapleczem, wykonanie remontu przejść i komunikacji, wykonanie remontu instalacji wewnętrznych, wykonanie elementów wpływających na obniżenie kosztów utrzymania (termomodernizacja, remont pokrycia dachowego, instalacja solarna, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej) oraz zagospodarowanie terenu wokół. Prace będą kosztować 2 miliony 380 tysięcy złotych, z czego 1 mln 660 tys. zł będzie pochodzić z dofinansowania.

W planach na bieżący rok samorządowcy z Biszczy ujęli także modernizację oczyszczalni ścieków wraz z obiektami towarzyszącymi oraz rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy. Prace będą kosztować 90 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie w kwocie prawie 50 tys. zł.

Kolejnym przedsięwzięciem, zaplanowanym do realizacji w bieżącym roku, będzie przystań rowerowo-rekreacyjna przy zbiorniku wodnym Biszcza-Żary. Koszt całego zadania wyniesie 176 tysięcy złotych, z czego ponad 112 tys. zł to dofinansowanie.
Na drogi publiczne z gminnej kasy przeznaczono prawie 24 tys. zł. Zaplanowano dwie inwestycje. Pierwsze zadanie będzie kosztować 8 tysięcy złotych. Chodzi o przebudowę drogi gminnej nr 109398 Bukowina – Wola Kulońska. Kolejne pochłonie prawie 16 tys. zł i będzie to przebudowa drogi gminnej nr 109405L w miejscowości Bukowina, uszkodzonej w wyniku gwałtownego spływu wód opadowych. Naprawiony będzie odcinek długości 275 metrów.
W planach gminy Biszcza jest także remont i wymiana dachu na budynku szkoły podstawowej w Bukowinie. Prace będą kosztować ok. 100 tys. zł. W budżecie zapiano także budowę linii napowietrznej oświetlenia ulicznego w miejscowości Biszcza. Na to zadanie zaplanowano 65 tys. zł.

 

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Gość mówi

  Fajnie że wójt naprawia sobie swoją wieś a droga w Żarach jest w tragicznym stanie. Super robota.

 2. Makary mówi

  A mówili ze w Biszczy bieda….. aż piszczy:)
  A tutaj masz wód poszukuja za prawie 10mln zł.
  Oj to chyba jest tak jak w tej opowiesci ze w Biszczy Bieda az piszczy a za Biszcza ludzie piszcza.
  No by jakby bieda to by takiej kasy nie wyrzucali w ziemie bo by jej nie mieli skad wziac.
  A ch ta Biszcza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.