- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Bawimy się i uczymy z Modelem

Od czerwca Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol realizuje projekt „Aktywność i kreatywność – Lubię to!” dofinansowany przez firmę Model Opakowania. Tym razem do wspólnej zabawy zaproszono uczniów Szkoły Filialnej w Lipowcu. Podczas warsztatów prowadzonych przez pana Roberta z firmy Genimus mieli oni okazję samodzielnie wykonać sole do kąpieli o ulubionych zapachach i wesołych kolorach. Dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje soli i gdzie możemy je spotkać oraz do czego służy sól gorzka. Wszystkie dzieci bardzo poważnie podeszły do zajęć, wykazały się cierpliwością, dokładnością podczas łączenia i mieszania składników, czego efektem były aromatyczne sole w pięknych kolorowych torebkach, które uczynią wyjątkową każdą domową kąpiel.

- Reklama -

W ramach projektu zorganizowano również warsztaty „Sekrety daktyloskopii” dla trzecioklasistów z ZSS im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie. Uczniowie poznali bliżej tę technikę śledczą, dowiedzieli się, jakich przyrządów należy użyć, aby zbadać ślady daktyloskopijne. Po części teoretycznej każdy uczeń samodzielnie wykonał i analizował własne odciski palców. Właśnie analiza i praktyczna część warsztatów spotkała się z największym zainteresowaniem młodych detektywów.

Organizatorzy oraz uczestnicy warsztatów dziękują firmie Model Opakowania za dofinansowanie, dzięki któremu możliwa jest organizacja zajęć rozwijających wyobraźnię i rozbudzających dziecięcą ciekawość świata.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.