kolportaż baner główny

Basket walczy do końca

W meczu pierwszej rundy koszykarze Stali Stalowa Wola wygrali wysoko, bo 100:68. Tym razem już nie było tak łatwo, biłgorajanie pokazali charakter i wolę walki, a wynik do końca był sprawą otwartą.

Czwartkowe spotkanie do ostatnich minut było bardzo dynamiczne i kibice z pewnością nie mogli się na nim nudzić. Biłgorajscy koszykarze od początku mocno ruszyli do ataku, imponowali skutecznością i solidną postawą w defensywie. Po paru minutach prowadzili nawet dziesięcioma punktami 14:4. Goście jednak w drugiej kwarcie wzięli się do odrabiania strat i w 13. minucie meczu po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 32:31. Kolejne minuty meczu były bardzo wyrównane i ciekawe (39:39, 60:61, 78:80). Ostatecznie to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając minimalnie różnicą dwóch punktów. O wygranej Stali w dużym stopniu zadecydowały celne rzuty za trzy punkty oraz proste błędy i straty koszykarzy Basketu.

Do zakończenia sezonu naszym koszykarzom pozostały już tylko dwa mecze: na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław oraz u siebie w hali OSiR w Biłgoraju 19 marca z AZS AWF Biała Podlaska.

MKS Basket LOONZ Biłgoraj ZKS STAL Stalowa Wola 100:102 (23:15, 23:37, 24:25, 30:25)

Basket: Krawiec 18, Swacha 34, Ludwik 7, Łubiarz 5, Harasiuk 12, Łukasik 13, Pawlos 5, Wójcik 6.

Pozostałe wyniki XII kolejki:

Siarka Tarnobrzeg – SSK Rzeszów 68:62, AZS PWSTE Jarosław – UKS Basket III LO Zamość 75:53, HENSFORT Przemyśl – AZS-AWF Biała Podlaska 82:70.