- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Basen w Biłgoraju rośnie w oczach (FOTO)

- Prace przy przebudowie basenu w Biłgoraju idą pełną parą - przekazuje starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip. Na realizację pierwszego etapu, czyli wybudowanie nowego budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wykonawca ma dokładnie 15 miesięcy od podpisania umowy, czyli od połowy grudnia 2022 roku. Na pierwszy etap powiat biłgorajski przeznaczył 29 mln zł.

- Reklama -

Kryta pływalnia w Biłgoraju powstała w 1988 roku. Teraz obiekt, z którego korzystają mieszkańcy powiatu i młodzież szkolna, ma przejść przebudowę i rozbudowę o nowoczesną halę basenową zawierającą część rekreacyjną.
– Nasz powiat liczy ponad 100 tys. mieszkańców, a basen w Biłgoraju jest jedyny tego typu obiektem na Ziemi Biłgorajskiej – tłumaczy samorząd powiatu.

 

Jaka będzie nowa pływalnia?

Wybudowana w I etapie inwestycji hala basenu rekreacyjnego o powierzchni ponad 1 300 m2, zawierać będzie w szczególności baseny rekreacyjne o powierzchni lustra wody ponad 300 m2 wyposażone m.in. w masaże podwodne i powietrzne, sztuczna rzekę, basen do nauki pływania i brodzik dla najmłodszych – informuje Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

W ramach inwestycji mają powstać także zjeżdżalnie wodne o długości 90 i 60 m, wanny jacuzzi, podbasenie z wyposażeniem technologicznym, niezbędne instalacje oraz urządzenia OZE.
-Celem inwestycji jest poprawa jakości życia i zdrowia mieszkańców powiatu biłgorajskiego, a także zwiększenie aktywności społeczno – gospodarczej Ziemi Biłgorajskiej. Liczymy na to, że rozbudowa krytej pływalni wzmocni potencjał rozwojowy miasta, powiatu i regionu – dodaje starosta.

 

 

fot: wizualizacja/Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Biłgorajanin mówi

  oby basen nie był taki słaby jak w Janowie Lubelskim, gdzie normalnie z dzieckiem nie ma co robić. Napewno świetnym rozwiązaniem byłaby zjeżdżalnia dla dzieci takiego typu jak jest np. w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej, czyli czerwona szeroka otwarta zjeżdżalnia. Dużo miejsca nie wymaga, a daje wiele radości dzieciom i spokoju rodzicom, bo jest bezpieczna i maluchy mogą same zjeżdżać.

  1. Twoj Pan mówi

   Na basen sie chodzi plywac a nie po to zeby dzieci biegaly same gdzie popdanie, chyba pomyliles aquapark z basen, tu powstaje basen i mam nadzieje ze nie bedzie takiego typu jak na termach, chcesz termy jedziesz na termy proste.

 2. dawniej mówi

  zamiast szpitalem się zając to poprawiają stare gruchoty ,bez pojecia i odpowiedzialnosci hierarchii spraw,

  1. iza mówi

   człowieku basen jest oczekiwany od lat trzeba mieć plwey żeby pisać takie rzeczy albo dużo jadu w sobie
   wielkie brawa dla Szarlipa w końcu ktoś to ruszył szacun

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.