- Reklama -

Barwy dla harcerek z Majdanu

Harcerstwo w Majdanie Starym zawiązało się rok temu. Na zaproszenie rodziców z miejscowej szkoły przyjechała tu drużynowa Natalia Zając z Tarnogrodu i to dzięki jej zapałowi powstały dwa zastępy harcerek – "Lojalność" i "Życzliwość", przynależące do 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape". Do harcerstwa wstąpiły 24 druhny. 

- Reklama -

Przez ten okres harcerki z Majdanu Starego miały wiele zbiórek, zorganizowały kiermasz zniczy i ciast, a na podsumowanie swojej rocznej działalności – grę terenową połączoną z ogniskiem. Po długim wyczekiwaniu harcerki otrzymały już mundury, w których prezentują się pięknie. Natomiast 29 czerwca otrzymały barwy, czyli symbol przynależności do 5 Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape". W imieniu pełniącej obowiązki drużynowej w tarnogrodzkiej drużynie Kamili Chmieleckiej barwy nadała majdańskim harcerkom była drużynowa Natalia Zając. – Kolor czerwony i granatowy oznaczają miłość bezinteresowną – mówi zastępowa Natalia Rybak. – Wielkie gratulacje dla harcerek z zastępu "Lojalność" i "Życzliwość" z okazji przyjęcia munduru harcerskiego. Noście go z dumą i honorem – dodaje duchowy opiekun harcerekks. Adrian Borowski

Chociaż trwają wakacje, harcerki z Majdanu nie przestają stawiać przed sobą kolejnych wyzwań. Szykują się do wyjazdu na obóz w Łącznej, gdzie czeka ich pierwsza prawdziwa przygoda życia. Trzymamy kciuki!

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.