- Reklama -

- Reklama -

Bartłomiej Węzka z Dereźni laureatem konkursów z fizyki

Uczeń Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej Bartłomiej Węzka w roku szkolnym 2020/2021 dumnie reprezentował swoją szkołę w konkursach przedmiotowych z fizyki. Dowodem tego jest kilkukrotne zdobycie przez niego tytułu laureata w konkursach o zasięgu wojewódzkim.

- Reklama -

W bieżącym roku szkolnym wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbywały się w formie dostosowanej do sytuacji pandemicznej. Pierwszy etap zorganizowany został stacjonarnie, drugi i trzeci online.

Uczeń klasy VIII  Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej Bartłomiej Węzka jako jedyny z powiatu biłgorajskiego znalazł się w 20-osobowym gronie uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu fizycznego. Wysoka znajomość świata zjawisk fizycznych zaowocowała uzyskaniem przez Bartka tytułu laureata. Bartek wraz z nauczycielem, pod kierunkiem którego przygotowywał się do zmagań konkursowych Tadeuszem Maciochą, wziął udział w uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród, które odbyło się 10 czerwca 2021 r. w Zamościu.

Bartłomiej Węzka brał udział również w Wojewódzkim Konkursie ,,UNIfikacja Fizyki”, którego organizatorem było III Liceum im. Unii Lubelskiej. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Polskiego Towarzystwa Fizycznego – Oddział Lublin. Pierwszy i drugi etap konkursu odbywał się w macierzystych szkołach drogą online, a trzeci w formie stacjonarnej w siedzibie organizatora. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów, którzy w poprzednich dwóch etapach uzyskali największą liczbę punktów. Ostatecznie tytuł Laureata III Wojewódzkiego Konkursu ,,UNIfikacja Fizyki” zdobyło 16 uczestników zmagań konkursowych, a wśród nich także Bartek, zajmując III miejsce. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Stowarzyszenie ‚Unia Absolwentów’ oraz UMCS w Lublinie.

- Reklama -

Serdecznie gratulujemy Bartkowi sukcesów potwierdzonych dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu fizyki i życzymy, by nauka w wybranej szkole ponadpodstawowej nadal zachwycała, mile zaskakiwała i stwarzała warunki do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.