Moto Tech

- Reklama -

Barszcz Sosnowskiego rozsiewa się

Mieszkańcy obawiają się o swoje dzieci. Proszą je, aby nie chodziły w miejsca porośnięte groźną dla zdrowia rośliną. Chcą uniknąć tragedii i sami usuwają barszcz Sosnowskiego. Niestety, wysiłki idą na marne. Roślina na nowo odrasta.

Barszcz Sosnowskiego rośnie w bardzo niebezpiecznym dla ludzi miejscu. Upodobał on sobie bliską odległość od bloków mieszkalnych, zlokalizowanych w miejscowości Różaniec I. W okolicy mieszkań jest bardzo dużo wolnej przestrzeni, na której lubią bawić się dzieci. Przestrzeń tę wykorzystała też groźna roślina, której można tam znaleźć dużo.

- Reklama -

   

Barszcz Sosnowskiego to niebezpieczna roślina, która podczas upałów wydziela toksyny powodujące bolesne oparzenia skóry. Niebezpieczne substancje unoszą się także w powietrzu i osadzają na wilgotnym podłożu, jak jest ludzka skóra. Nawet przejście obok barszczu Sosnowskiego potrafi wywołać oparzenia. Zdarzają się również przypadki uszkodzeń dróg oddechowych oraz wzroku.
Bardzo duże skupisko tych roślin znajduje się na zalesionej drodze łączącej dwie miejscowości i gminy miejscowość Różaniec I z gminy Tarnogród i Babice z gminy Obsza. Droga ta nie jest zbyt ruchliwa, dlatego dzieci często obierają sobie tę niebezpieczną trasę na przejażdżki rowerowe. Starsze osoby również często tu spacerują. Tak duża kumulacja tej rośliny jest skrajnie niebezpieczna i powinna zostać jak najszybciej usunięta.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zenon mówi

    Jadąc właśnie samochodem przez Rożaniec… Widziałem dużo tej groźnej rośliny. Jest 1 lipca 2020 roku

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.