karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Bardzo ważne dla kolędników z Obszy

Gminny Ośrodek Kultury w Obszy kończy przyjmowanie zgłoszeń uczestników Konkursu Kolęd o Złotą Gwiazdę Betlejemską. Artyści, którzy chcą wziąć udział w przesłuchaniach, planowanych na początek stycznia, mogą się zgłaszać tylko do najbliższego piątku.

- Reklama -

Dla wykonawców z gminy Obsza będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania bożonarodzeniowego repertuaru po przerwie spowodowanej pandemią.

Organizowane przez wiele lat przeglądy kolędnicze nie miały formuły konkursu, a odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, miejscowym kościele i w Olchowcu. W tym roku miejscem spotkania będzie GOK, a przesłuchania będą mieć inny charakter. Zamiast kilku nagród, przyznawanych oddzielnie dla solistów i zespołów, tym razem organizatorzy chcą przyznać tylko jedną „Złotą Gwiazdę Betlejemską” i ewentualne wyróżnienia.

- Reklama -

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie dorosłe grupy wokalne z gminy Obsza, które mają przygotować po dwie kolędy lub pastorałki. Mogą je zaprezentować z akompaniamentem na żywo lub a capella.

By wziąć udział w przesłuchaniach, organizowanych pod patronatem wójta gminy Obsza, trzeba wypełnić kartę zgłoszeniową, którą można pobrać ze strony: www.obsza.naszgok.pl. Formularz należy przekazać do ośrodka kultury osobiście, tradycyjną pocztą lub mailem do 23 grudnia, a sam obszański Konkurs Kolęd o Złotą Gwiazdę Betlejemską odbędzie się 6 stycznia.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 689 10 02 wewnętrzny 50 albo mailowo pod adresem: kultura@obsza.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.