- Reklama -

Barbara Gawryluk w Aleksandrowie

Pisarka spotkała się z Dyskusyjnym Klubem Książki "Okładka" i dziećmi z klas trzecich i czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Autorka ma na swoim koncie wiele nagród literackich. Między innymi została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę Dżok. Legenda o psiej wierności w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Jest laureatką za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Zuzanka z pistacjowego domu, laureatką nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa (w Radiu Kraków prowadzi autorski program "Alfabet" o literaturze dla dzieci i audycję "Książka na szóstkę").
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka rozpoczęła je od prezentacji książki "Mali bohaterowie", opowiadającej o dzieciach, które wykazały się dużą odwagą i uratowały komuś życie. Prezentowała również inne swoje książki i uroczym radiowym głosem czytała fragmenty niektórych z nich. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały tych niezwykłych opowieści literackich opartych na autentycznych wydarzeniach. W przeważającej liczbie książek autorstwa Barbary Gawryluk głównymi bohaterami są zwierzęta. Dzieci dowiedziały się o jednej z krakowskich atrakcji turystycznych, jaką jest pomnik psa Dżoka czy małej foczce o imieniu Klifka.
Pisarka okazała się bardzo ciepłą osobą, czym zjednała sobie bardzo szybko aleksandrowskich czytelników. W końcowej części spotkania odpowiadała na pytania zadane przez publiczność. Następnie został podsumowany konkurs plastyczny pn. "Ilustrujemy książki Barbary Gawryluk". Dyplomy i książki z autografem wręczyła laureatom sama pisarka, a dzieci przekazały jej na pamiątkę swoje rysunki. Na zakończenie autorka podpisywała czytelnikom swoje książki. Potem klubowiczki wręczyły jej pamiątkowe podziękowanie.
Spotkanie zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie. W jego organizację zaangażowali się także bibliotekarze z biblioteki szkolnej oraz wychowawcy klas trzecich i czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.